Horváth se vrací do plzeňských struktur a Fořt se kvůli němu přesunuje...

Klubová legenda a pro některé i ikona Viktorie Plzeň se po štaci u druholigového Baníku Sokolov opět vrací na místo činu. Své nově nabyté zkušenosti se pokusí uplatnit u dorostu.

Horváth se vrací do plzeňských struktur a Fořt se kvůli němu přesunuje...

Nejen nejvyšší česká soutěž má první polovinu sezony za sebou, totéž by mělo platit i u mladých hráčů, kteří se po zimní přestávce postupně vrátí do svého plného zápasového zápřahu. V případě Viktorie bude však tento rytmus diktovat již někdo jiný, neboť se týmy od U19 až do U21 dočkaly zásadních změn.

Navrátilec Pavel Horváth byl kontaktován vedením Plzně, aby se chopil kormidla juniorského mužstva kategorie do jedenadvaceti let, kterému v současné dvanáctičlenné tabulce patří osmé místo. Nutno však dodat, že je střed tabulky poměrně velice těsný a větší rozestup představuje až třetí Slovan Liberec nebo první Sparta Praha.

„Na práci s klukama se těším. V Sokolově to pro mě byla jistě velká zkušenost. Do Plzně se nyní vracím rád, na jarní část sezony se chceme co nejlépe připravit a být v ní úspěšní,“ prozradila klubovému webu bývalá opora záložních řad Viktorie, která se už teď nemůže dočkat, až své nové svěřence povede do prvního utkání.

Vzhledem k této změně se musela vyřešit i otázka, co bude s Pavlem Fořtem, jenž trénoval U21 právě před Pavlem Horváthem. Jak zaznělo z oficiálního prohlášení klubu, ten se nyní přesouvá k dorostu U19, kde pro změnu vystřídá ve funkci Jiřího Žiláka, který byl povýšen o stupínek výše k dorostu U20.

Počínání „nových“ trenérů budete moct sledovat již od zimní přípravy. Ta nám v případě U21 začne 12. ledna, kdy se mladí viktoriáni střetnou s Jiskrou Domažlice, a bude pokračovat 18. ledna, kde Horváthova Plzeň vyzve BSG Chemii Lipsko.

Na trenéra Fořta čeká premiéra na lavičce až 16. ledna v přípravném utkání s Bohemians Praha, na nějž o tři dny později naváže podobně jako u starších kolegů opět bitva s Domažlicemi. Po těchto dvou testech bude následovat soustředění v Písku.