Martial, Pogba či Sánchez. Jaké má Solskjaer plány s Mourinhem opomíjenými hráči?

Martial, Pogba či Sánchez. Jaké má Solskjaer plány s Mourinhem opomíjenými hráči?

Dlouho se mluvilo o tom, co všechno by z týmu s takovým potenciálem, jaký v kádru Rudých ďáblů bezpochyby je, udělal manažer s trochu více ofenzivním pojetím hry. Ačkoliv je Ole Gunnar Solskjaer téměř naprostý opak Mourinha, jeho podpis se na trávníku téměř ihned projevil. 

„Nechápu, jak by jim mohl někdo nevěřit,“ reagoval bývalý legendární norský útočník na své nové svěřence, které by měl podle aktuálních informací trénovat prozatím jen do konce této sezony. „Je to skupinka velice talentovaných hráčů, každý z nich chce hrát a každý jen čeká na svou příležitost," pokračoval.

Mourinhova taktika tkvěla v útoku ze zabezpečené obrany, avšak ve své třetí sezoně na ní spíše ztroskotal, než aby z ní něco vytěžil. Tento neúspěch si začal vybírat svou daň, kterou pocítili zejména Paul Pogba s Alexisem Sánchezem, tedy dva klíčoví hráči, co měli původně táhnout mužstvo, a oni se místo toho kolikrát nedostali ani do základní sestavy.

„Můj plán je takový, že těm hráčům chci dát volnost. Nemám důvod jim nevěřit, ten potenciál mají všichni v sobě, musí ho jen umět probudit. Nevadí mi, že ztratíme míč, dokud se ho budeme snažit vždy co nejrychleji získat zpátky. Chceme dávat góly, o tom přeci ta filozofie klubu je,“ představoval pravý opak svého předchůdce.

„Samozřejmě, že to ne vždy půjde jako třeba proti Cardiffu, kde jsme dali pět gólů,“ klidní trochu emoce, „ale stále je to o tom útočném myšlení, které je tradicí tohoto klubu. Jakmile dáme gól, chceme přidat druhý, pokud přidáme druhý, chceme dát třetí. To je způsob, jakým se teď chceme prezentovat,“ doplňuje.