Čeká Mourinha po letech velký návrat? O jeho služby se velmi zajímá klub, kde kdysi působil

José Mourinho možná dlouho bez práce nezůstane. Poté co s ním ukončil spolupráci Manchester United, kolem něj totiž už krouží další potenciální zaměstnavatel. A portugalský kouč by se díky tomu vrátil tam, kde už kdysi trénoval.

Čeká Mourinha po letech velký návrat? O jeho služby se velmi zajímá klub, kde kdysi působil

Ačkoliv Mourinho slavil s United třeba vítězství v Evropské lize, nakonec jeho tamní působení skončilo předčasně. Portugalský kouč si sice přišel na slušné odstupné, nicméně bez práce nechce zůstat žádný trenér.

A Mourinho zřejmě zahálet dlouho nebude. Na svou lavičku by jej totiž údajně ráda získala Benfica Lisabon.

V portugalské metropoli totiž na začátku roku po třech a půl letech ve funkci skončil Rui Vitória, s nímž klub dvakrát získal portugalský titul. A podle portugalského deníku Record touží v Benfice právě po Mourinhovi.

Problémem by mohl být vysoký plat, který by zřejmě bylo nutné na pětapadesátiletého lodivoda vynaložit. I proto je ve hře třeba jen jeho působení do konce sezóny.

Pro Mourinha by nebylo trénování aktuálně čtvrtého celku portugalské nejvyšší soutěže novinkou. Zdejší fotbalisty koučoval už v roce 2000, když ale do klubu tehdy přišel nový prezident, Portugalec na jeho lavičce skončil.