Kouč Emery se vyjádřil k Čechově budoucnosti v Arsenalu. A chválil jeho profesionalitu a přístup

Petr Čech v posledních měsících funguje v londýnském Arsenalu jako brankářská dvojka. Na jeho budoucnost se ptají nejen novináři na britských ostrovech. O Petru Čechovi nyní promluvil trenér Arsenalu Unai Emery.

Kouč Emery se vyjádřil k Čechově budoucnosti v Arsenalu. A chválil jeho profesionalitu a přístup

V ligové utkání se objevil naposledy koncem září proti Watfordu. Ještě před pauzou však musel kvůli zranění vystřídat. Od té doby si ligu už nezachytal. Do brány se dostal jen ve čtyřech pohárových utkáních. Pro Arsenal je nyní jedničkou Bernd Leno.

Celkem logicky se tak nabízí otázka, jaká bude budoucnost šestatřicetiletého českého brankáře. I samotného Čecha se v minulých dnech novináři ptali třeba také na případný návrat do Sparty. Nyní ale o svém svěřenci promluvil trenér Kanonýrů Unai Emery.

A řeč přišla i na jeho další působení na Emirates Stadium. To je však podle kouče věcí vedení klubu a hráče. „Začal tuto sezónu velmi dobře, s velkým odhodláním a podával velmi dobré výkony,“ nezapomněl v rozhovoru pro Sky Sports na to, jak Petr Čech vstoupil do aktuálního ročníku. Arsenal s bývalou reprezentační jedničkou v bráně sice první dva duely prohrál, pak ale nastartoval vítěznou sérii.

Po pěti výhrách v řadě, k nímž Čech dvakrát přispěl čistým kontem, se však český brankář zranil. Mezi tři tyče se vrátil za měsíc v pohárovém zápase proti Blackpoolu.

V lize jeho post převzal právě Leno. Z Čechova přístupu je ale Emery nadšen. „Jsem s ním velmi spokojen. Budeme o jeho budoucnosti mluvit, ale teď chci, aby se soustředil na každý trénink a zápas,“ řekl.

Vyzdvihl i Čechův profesionální přístup. „Respektoval naše rozhodnutí. Jeho odhodlání se nemění ani s novou situací,“ vyjádřil spokojenost s brankářovou reakcí na ztrátu pozice klubové jedničky. „Jeho chování a zkušenosti jsou velmi dobré. To potřebujeme,“ uzavřel Emery.