Starka vánoční volno promarodil, teď vyhlíží posilu ze Slavie a desáté místo pro svou Příbram

Starka vánoční volno promarodil, teď vyhlíží posilu ze Slavie a desáté místo pro svou Příbram

Příprava na jaro se rozbíhá napříč kluby nejvyšší české fotbalové soutěže a výjimkou není ani Příbram. Ve středočeském klubu by rádi vylepšili své současné umístění a získali i velkou posilu ze Slavie.

Vánoční svátky jsou minulostí, teď už zase začíná dril před jarní částí Fortuna ligy. Hodně co ohánět se v ní budou mít i příbramští fotbalisté. Jejich šéf Jaroslav Starka se na startu přípravy ale stihl ohlédnout právě i za Vánocemi.

„Vánoce miluju, byly krásné v kruhu rodinném a vnučka to ještě rozsvítila,“ spokojeně vzpomínal pro klubový web na minulé dny prezident klubu. „Přiznám se, že volno jsem trochu promarodil, ale odpočinul jsem si určitě. Až moc,“ naznačil, že už se zase těší na fotbal.

A už se dočkal. Příprava totiž začala už i v Příbrami. „Keita a Mingazov přijedou později. Bude s námi trénovat Tomáš Pilík. Je to dobrý kluk a náš kluk, takže s námi bude trénovat a uvidí se. O restart kariéry se tady pokouší Jablonský,“ shrnul hráčskou situaci Starka.

Ten by rád přivítal ještě jednu velkou posilu. „Víceméně jsme domluvení se Slavií na příchodu Matyho (Jana Matouška, pozn. red.), pokud by tam neměl hrát. Když tam nebude hrát, tak by se k nám zhruba týden před začátkem ligy připojil,“ uvedl.

Příbramští se po podzimní části ligy nacházejí na dvanáctém místě. To by rádi na jaře vylepšili. Starka dokonce o hodně. „Moje cíle jsou vždycky veliké. Chtěl bych vyhrát ligu, což nejde,“ uvažuje ale realisticky. „Určitě bych byl rád, kdybychom se posunuli o pár příček výš, to znamená do skupiny do desátého místa. To bych byl úplně nadšený,“ přiznal.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.