Citizens prodávají Realu talentovaného mladíka. Neuvěříte, co stojí v prodejní smlouvě!

Real Madrid na 90% v příštím týdnu představí první zimní posilu, ačkoli ne zrovna fanoušky vysněnou. Na San Bernabeu by měl přijít záložník Manchesteru City Brahim Diaz. Obhájce anglického titulu do prodejní smlouvy zařadí vskutku zvláštní bod.

Citizens prodávají Realu talentovaného mladíka. Neuvěříte, co stojí v prodejní smlouvě!

 Podle deníku The Independent dojde k transferu během příštího týdne. Bílý balet za španělského mládežnického reprezentanta zaplatí 22 milionů liber. Rodák z Malagy má za A tým Manchesteru City pět ligových startů, nevypadá to však, že by se mohl prosadit. Je však otázkou, zda dostane v Realu více šancí. 

Bílý balet má navíc naprosto luxusní zálohu. Kromě vítěze Zlatého míče Luky Modriče zde působí hvězdný Toni Kroos, spolehliví defenzivní štítové Llorente a Casemiro či ofenzivní superstars Marco Asensio a Isco. Je proto pravděpodobné, že Diaz bude ze začátku hrát buď za B tým nebo jej Los Blancos pošlou na hostování. Je ale dost možné, že jej bude kouč Solari využívat i na křídle, kde momentálně působí Gareth Bale, Lucas Vazquez či zmínění Asensio a Isco.

K přestupu ale nejspíš dojde. Pravděpodobná je i suma 22 milionů euro. K tomu mají City ale zvláštní požadavek, na který Bílý balet nejspíš přistoupí. Mělo by se jednat o to, že pokud jej Real někdy prodá, 15% z přestupní částky pošle Bílý balet zpět na Etihad Stadium. Na tom by ale nemělo být nic zvláštního.

Ve smlouvě bude i jakási "Anti-Manchester-United" klauzule. Pokud jej totiž Real Madrid někdy prodá právě Rudým ďáblům, budou muset místo již zmíněných 15% zaplatit Citizens 40%.

EDIT: V neděli večer byl přestup Diaze z Manchesteru City do Realu Madrid potvrzen. Smlouvu podepíše do konce roku 2025, Bílý balet vyjde na 15 milionů plus dalších 7 milionů euro v případných bonusech.