Zemřela legenda evropské kopané. Bral stříbro z olympiády i ME. V Chile ho ale rozesmutnili Masopust a spol.

Nejen v Bělehradě mají důvod ke smutku. V sobotu totiž zemřel legendární fotbalista Dragoslav Šekularac. Kromě hvězdné kariéry ve slavné Crvené Zvezdě zářil i v reprezentačním dresu. 

Zemřela legenda evropské kopané.  Bral stříbro z olympiády i ME. V Chile ho ale rozesmutnili Masopust a spol.

V barvách CZ Bělehrad debutoval v roce 1955 a během následující dekády za jugoslávský klub odehrál 375 zápasů s bilancí 119 branek. Pětkrát získal domácí titul a třikrát jeho tým ovládl i pohárovou soutěž. 

Šekularac ale nezářil jen na klubové úrovni. Řadu momentů slávy si prožil i v reprezentačním dresu. Největší úspěch slavil v roce 1956, kdy reprezentace tehdejší Jugoslávie brala na olympijských hrách v australském Melbourne stříbrné medaile. Ze stejného kovu byla i placka, kterou získal o čtyři roky později na evropském šampionátu ve Francii. 

Dva roky nato se hrálo mistrovství světa v Chile, kde Jugoslávie došla až do semifinále. V ní ale narazila na slavnou československou generaci utvořenou kolem Josefa Masopusta. Šekularac byl u toho, když Čechoslováci vyhráli 3:1 a odsoudili Jugoslávii jen k zápasu o třetí místo. I ten pak jeho tým prohrál.

Šekularac skonal podle místních médií v bělehradské nemocnici na následky mrtvice.