Slavia si pojistila služby Milana Škody. Získat druhý titul jako kapitán je obrovská motivace, přiznává útočník

Slavia si pojistila služby Milana Škody. Získat druhý titul jako kapitán je obrovská motivace, přiznává útočník

Až do června příštího roku by měl oblékat dres Slavie Milan Škoda. Útočník podepsal s vršovickým klubem nový kontrakt a hned se svěřil se svými pocity.

Poslední dobou to nejsou pro slávistického útočníka Milana Škodu úplně šťastné měsíce. Řadu zápasů musel vynechat kvůli zdravotním potížím, ostatně jako i jeho další kolegové z ofenzivy Pražanů. Přesto dokázal během podzimní části ligové soutěže nastřílet pět branek.

A vysloužil si novou smlouvu. Ta vyprší na konci června příštího roku. I když se v minulosti několikrát spekulovalo o jeho odchodu do zahraničí, nemůže si Škoda působení ve Slavii vynachválit. „Jsem hrozně šťastný, že tu můžu být. Mám to tu strašně rád. Mám rád lidi v klubu, mám rád fanoušky. Jsem opravdu šťastný,“ nešetřil superlativy v rozhovoru pro klubový web.

Jeho působení ve Slavii je už sedmileté. Škodovi to ale tak dlouho nepřijde. „Když se řekne sedm let, tak je to dlouhá doba, ale uteklo to daleko rychleji, než jak to zní. Nepřipadám si, že bych stál dlouho na místě, že by to pro mě bylo něco dlouhého. Spíše naopak mi to rychle utíká. To je asi tím, že se cítím skvěle,“ říká.

Ve Slavii ale nezažil jen úspěch, ale hlavně ze začátku i horší časy. „Samozřejmě začátky úplně ideální nebyly. Pak se vše zlepšovalo a dostal jsem se už i do té pozice, že jsem byl pro tým důležitý hráč, a věřím, že tomu tak bude i nadále,“ vzpomíná, ale zároveň hledí do budoucna útočník, který v polovině ledna oslaví třiatřicáté narozeniny.

S pražským celkem má šanci získat už druhý titul, navíc v roli kapitána. „Je to samozřejmě obrovská motivace. Jsem šťastný za to, že jsem se dostal takhle nahoru, že máme šanci o titul bojovat a samozřejmě věřím, že to zvládneme,“ tvrdí.

Těší se i na dvojzápas s belgickým Genkem, s nímž se Slavia střetne o postup v Evropské lize. „Bude to samozřejmě těžké, ale věřím v to, že máme sílu to zvládnout. Cesta Evropou může být zajímavá. Celkově na jaro se těším, a to i na nadstavbu ligy. Myslím si, že nás čeká spousta dobrých zápasů,“ věří zkušený fotbalista.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.