Citizens nadělili Rotherdamu sedm branek, Real pod Solarim doma poprvé prohrál

OBSAHUJE VIDEO

I o prvním víkendu v roce 2019 pokračovala španělská La Liga, avšak ostatní top evropské soutěže si užívají herní pauzu. Tedy až na Premier League, tu ale úspěšně nahrazuje FA Cup. Jak si vedly prvoligové týmy v prestižním poháru a jak dopadla utkání z nejvyšší španělské soutěže?

Snadný postup do šestnáctifinále FA Cupu zažili fotbalisté Manchesteru City. Ti doma rozstříleli Rotherdam vysoko 7:0, mezi střelce se zapsal Sterling, Mahrez, Otamendi, Sané, Foden a Jesus. Jedna branka byla vlastní. Kvalifikovat se do další fáze se podařilo i Watfordu, který zvítězil ve Wokingu 2:0. Další celek z Premier League, Fulham, už ale tak úspěšný nebyl. Proti Oldhamu jim utkání proteklo mezi prsty až ke konci, navíc Mitrovič spálil penaltu. Ani Leicesteru, šampionovi Premier League z roku 2016, se nepodařilo kvalifikovat se dál. Lišky podlehly Newportu 1:2 díky penaltě v 85. minutě.

Villarreal na hřišti Eibaru úspěšný nebyl a remizoval 0:0. Sevilla později remizovala s Atleticem Madrid 1:1. Domácí poslal do vedení Ben Yedder, českého brankáře Tomáše Vaclíka ale před poločasovou přestávkou prostřelil Antoine Griezmann a určil tím konečné skóre. Real Madrid po mizerném úvodu, kdy fauloval soupeře ve vápně a inkasoval z penalty, prohrál s Realem Sociedad 2:0. Je to tak první prohra kouče Solariho na San Bernabeu. Druhou branku vstřelil ke konci Pardo. Zápas však obsahoval několik kontroverzních penaltových situací. Lepší utkání odehrála Barcelona, která však na hřišti Getafe zvítězila "pouze" těsně 2:1. Tři body však bere, což je hlavní. O vítězství se postaralo hvězdné duo Messi a Suaréz.

Manchester City - Rotherdam 7:0 (3:0)
Branky: 12. Sterling, 43. Foden, 45+1. Ajayi (vl.), 52. Jesus, 73. Mahrez, 78. Otamendi, 85. Sané

Fulham - Oldham 1:2 (0:0)
Branky: 52. Odoi - 75. Surridge (pen.), 88. Lang
Neproměněná penalta: 84. Mitrovič (Fulham)

Woking - Watford 0:2 (0:1)
Branky: 13. Hughes, 74. Deeney

Newport - Leicester 2:1 (1:0)
Branky: 10. Matt, 85. Amond (pen.) - 82. Ghezzal