Liberec se loučí s Hladkým a pořídil si 2 nová útočná tykadla ze zahraničí

Liberec se loučí s Hladkým a pořídil si 2 nová útočná tykadla ze zahraničí

V Liberci se startem zimní přípravy nepospíchali a začali až v neděli. Trenér Slovanu Zsolt Hornyák přivítal na úvodních zátěžových testech v Praze i dvě nové akvizice.

Jednou z nich byl dvaadvacetiletý korejský útočník Ju Kang-Hjon, jenž už se mihl také ve Slovácku a který bude v nejbližších týdnech testován.

"Tento jihokorejský útočník byl u nás na podzim na testech, při nichž si řekl o další šanci. Teď s naším týmem tedy odletí i na Kypr," pronesl idnes.cz citovaný sportovní ředitel Zdeněk Koukal.

Druhou pak chorvatské ofenzivní tykadlo Peter Musa, jenž patří Slavii a v nedávné době byl zapůjčen ve Viktorii Žižkov, za kterou se ve čtyřiatřiceti druholigových utkáních prosadil jedenáctkrát.

Na stadionu U Nisy by měl být nadějný dvacetiletý útočník s minulostí v NK Záhřeb zapůjčen na rok a půl, čili až do června 2020.

Posilovat by se však mělo i dál. Pod Ještědem se totiž stále hledá náhrada za Petra Ševčíka. "Máme v hledáčku dva kvalitní hráče. Nerad bych je zatím nějak víc konkretizoval, ale určitě bychom chtěli doplnit mužstvo adekvátní náhradou. Dva kvalitní hráči jsou v řešení, možná je to otázka pár dní a budeme moci prozradit víc," zaznělo na webu idnes.cz z úst Hornyáka.

Součástí severočeského mužstva, které se po Kypru přesune do Turecka, už není osmadvacetiletý brankář Václav Hladký, jenž dostal půl roku před vypršením kontraktu svolení, aby si našel nové angažmá.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.