Nejlepší starší dorostenec Heidenreich: Vrcholem pro jaro by bylo získat místo na lavičce A týmu Atalanty

Čerstvě nejlepší český starší dorostenec David Heidenreich patří již třetím rokem Atalantě Bergamo, v níž zatím obléká dres výběru do devatenácti let.

Nejlepší starší dorostenec Heidenreich: Vrcholem pro jaro by bylo získat místo na lavičce A týmu Atalanty

"Bylo to strašné štěstí a jsem za to moc rád. Atalanta vychovává hodně hráčů, kteří se dostávají do prvoligových mančaftů, proto jsem tuhle nabídku rád přijal," vyprávěl na webu ceskatelevize.cz talentovaný osmnáctiletý stoper.

Ten už v minulosti ochutnal i přípravu s áčkem Atalanty. "Bylo to nečekané. Vypadli někteří hráči, tak se to zorganizovalo a za dva dny jsem byl představen jako hráč prvního týmu. Díky tomu jsem poznal, jak velký rozdíl je u ligových hráčů v takticko-technické přípravě a v nastavení hlavy," pokračoval zadák.

První tým Bergama, které je nyní v Serii A na osmé pozici, však není nereálný ani v nejbližších měsících. "Stojím pevně na zemi. Pro mě je zatím nejdůležitější udržet si stabilní místo v devatenáctce Atalanty. A vrcholem pro jaro by bylo získat místo na lavičce A týmu," doplnil Heidenreich, jehož slova vyšla na ceskatelevize.cz.

Ačkoliv ho v posledních týdnech zastavilo zranění kolene, koncem tohoto měsíce by se měl nadějný střední obránce opět zapojit do dění. "V posledním kvalifikačním zápase s Chorvatskem jsem si přetrhl vaz v koleni. Vypadalo to, že to bude křížový vaz, ale nakonec je to jen něco menšího, takže to vypadá, že se na konci ledna budu moci vrátit do hry. Snad se do toho rychle dostanu," uzavřel kapitán reprezentační devatenáctky, který v anketě o nejlepšího dorostence porazil i Tomáše Kepla z Plzně a Matěje Kováře z Manchesteru United.