Holý pomohl vyřadit klub z Premier League a teď si troufá na další...

Nejvyšší hráč na ostrovech Tomáš Holý pomohl svému Gillinghamu k postupu do dalšího kola FA Cupu, když se jeho třetiligovému chlebodárci podařilo vyřadit účastníka Premier League Cardiff City.

Holý pomohl vyřadit klub z Premier League a teď si troufá na další...

Bývalý gólman Sparty, Vlašimi, Žižkova či Zlína k tomou ve třetím kole tradiční soutěže pomohl čistým kontem a v tomto soutěžním ročníku 2018/2019 se jednalo o jeho desátou vychytanou nulu...

"Kdybychom brzo prohrávali o 2, 3 góly, tak by šlo o jednoznačnou záležitost, ale tím, že to bylo dlouho bez branek, tak atmosféra byla naprosto parádní. A po našem gólu? To byla čistá exploze radosti. Myslím, že nikdo nemůže říct, že jsme si postup nezasloužili. Soupeř byl sice více času na míči, ale my si svoje šance dokázali vypracovat a jednu nakonec i proměnit," vracel se k cennému skalpu dlouhán.

"Postupu si strašně vážím, pro většinu z nás je to dost možná i životní úspěch, ale nesmíme ten výsledek příliš přeceňovat a musíme zůstat nohama pevně na zemi, ale rozhodně bychom si tento výkon měli vrýt hluboko do paměti," doplnil na své osobní sociální síti sedmadvacetiletý strážce svatyně, jenž za rok a půl v Gillinghamu odchytal 71 ligových duelů.

V pondělí se v FA Cupu losuje další kolo. Přání Holého, jehož poslední skvělý výkon vidělo na Mems Priesfield Stadium více než 7 tisíc diváků, je jasné: "Další velký tým z Premier League."

Stále ve hře je jich celá řada - Tottenham, Manchester United, Chelsea, Everton, Arsenal či Manchester City. Liverpool dohrává třetí kolo v pondělí večer na půdě Wolverhamptonu.