Kozák se může po více než 10 letech vrátit na českou půdu. S italským krajánkem jedná Jablonec

Kozák se může po více než 10 letech vrátit na českou půdu. S italským krajánkem jedná Jablonec

Jablonecký šéf Miroslav Pelta tento týden opět prodával a kouč Petr Rada bude muset na jaře nahradit hned několik důležitých článků základní sestavy.

Majitel severočeského celku a bývalý první muž českého fotbalu v jedné osobě však svého trenéra ujistil, že ohledně příchodů jedná s "hráči s velkými mezinárodními zkušenostmi."

Jednou z tváří, o které se na Střelnici živě spekuluje, je i devětadvacetiletý útočník Libor Kozák, jenž strávil podzimní část v Livornu, které hraje Serii B.

Bývalý hráč Opavy, Lazia, Brescie, Aston Villy či Bari 1908 zajímá Jablonec zejména proto, že by mohl v zelenobílých barvách nahradit dalšího dlouhána Martina Doležala, který je spojován s prodejem do Baníku Ostrava.

Kozák zažil svou nejlepší éru před pár lety, kdy zářil v barvách římského celku v Evropské lize a v Serii A si stanovil své maximum 6 branek během 746 poskytnutých minut.

Povedený ročník zažil i ve své premiérové sezoně v Birminghamu (2013/2014), kdy nasázel v Premier League 4 branky, k čemuž mu stačilo jen osm pobytů v základní sestavě.

Po vážném zranění a velmi dlouhé rekonvalescenci už však pouze paběrkoval a restart by potřeboval jako sůl. Ani v Serii B nijak zvlášť nezářil, nastupoval převážně jako náhradník a ve druhé italské lize neskóroval.

Tuzemskou nejvyšší soutěž nikdy nehrál. Z Opavy odešel za 1,2 milionu eur v létě roku 2008 a slezská adresa tehdy byla druholigová.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.