Bundesliga i Eredivisie už jsou u Panáka pasé, Tuzemské zájemce Spartu a Baník však neodradilo ani zranění

Bundesliga i Eredivisie už jsou u Panáka pasé, Tuzemské zájemce Spartu a Baník však neodradilo ani zranění

Jeden ze tří nejžádanějších karvinských klenotů Filip Panák, jenž se za poslední tři ligové ročníky objevil na postech útočníka, podhrotového hráče, štítového záložníka i středního obránce, stále ještě nezahájil přípravu, čímž se komplikuje jeho často skloňovaný odchod za lepším.

Ačkoliv operace kolene proběhla již v první polovině listopadu, svěřenec Norberta Hrnčára, jenž k tomuto datu nasbíral 69 prvoligových vystoupení, zatím nemůže ani běhat a zatím má daleko také k individuální přípravě.

"Bohužel tam byly pooperační komplikace. Nic se srdcem, to určitě ne. Není to tak, že by to nějak ohrozilo Filipovu kariéru. Naštěstí. Infekce bohužel trochu oddálila rekonvalescenci. V současné chvíli tak Filip není ani ve fázi, že by mohl alespoň běhat. To by mu zatím ostatně nedovolilo ani koleno," ozřejmil na webu iSport.cz jeho agent Václav Svěrkoš, jenž jedním dechem doplnil, že k návratu do plného tréninkového procesu dojde nejdříve v února či březnu.

Kolega Wágnera, Berkovce, Budínského a spol. má v současném působišti ještě roční smlouvu. Zájem ze zahraničí je v tuto chvíli pasé, nicméně domácí konkurenci v podobě Sparty a Baníku Ostrava třiadvacetiletý borec stále zajímá...

"Zranění kolene samozřejmě Filipovi nepřidalo, ptaly se na něj i kluby z Nizozemska a Německa. Operací se to ohledně zahraničních klubů docela zkomplikovalo, ale co se týká zájmu Sparty a Baníku, tam se nic nemění a máme nabídky z obou adres. Jak dalece jsou na tom kluby mezi sebou, to se přiznám, že nevím. Věřím, že se to co nejdřív uzavře, aby i Filip věděl, co bude a kam přestoupí. Kde bude rozjíždět přípravu na jaro. Kdyby se kluby nedohodly, pomohl by normálně Karviné, až mu to zdraví dovolí," doplnil na stránkách Deníku Sport manažer a bývalý český reprezentant v jedné osobě, jenž si jako hráč vyzkoušel štace ve Francii či Německu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.