Opava spoléhá na hlad nechtěných. Udrží ve Slezsku Hrabinu, Puškáče a Smolu?

Opava spoléhá na hlad nechtěných. Udrží ve Slezsku Hrabinu, Puškáče a Smolu?

Opavský nováček zatím mění kus za kus. Joel Kayamba a Nemanja Kuzmanovič byli nahrazeni Bronislavem Stáňou a Bidje Manziou.

"Vycítil jsem, že v Baníku bych moc šancí nedostával, proto jsem rád, že mohu hrát za Opavu. Měl jsem problémy s ramenem, ale už je všechno v pohodě," ubezpečil opavské příznivce pětadvacetiletý Stáňa, jehož slova zazněla na sport.cz.

Také o rok mladší Manzia se na nové angažmá těší. "Joel Kayamba mi řekl, že jsem dobrý fotbalista a můžu v Opavě dokázat víc než on. Na Hané jsem se do hry moc nedostal. Teď jsem však v Opavě a moc se těším," citoval server sport.cz slova bývalého hráče Dukly či Sokolova.

Jejich nový nadřízený Ivan Kopecký bude spoléhat právě na jejich hlad po vytížení. "Oba už toho mají dost za sebou. Jako většina kluků v Opavě i oni si něčím prošli, byli nechtění. Teď jsou tady, jsou hladoví a to někdy dělá hodně. Věřím v jejich vnitřní motivaci se prosadit. Oba mají předpoklady nahradit kluky, kteří odešli. Je to tak, že jsme klub, kde jsou hráči, kterým, když se daří, tak na ně nabídky přicházejí. S tím se musíme smířit. Na druhou stranu rozprodej hráčů není dobrý," pronesl nástupce Romana Skuhravého, jehož nahradil v průběhu podzimu.

"Bronislav Stáňa může podobně jako Bidje Manzia hrát na více postech. Navíc je v perspektivním věku. Víme, jaký má v sobě potenciál," doplnil koučova slova generální manažer SFC Alois Grussmann.

Zájem konkurence však neutichá ani u dalších důležitých opavských tváří jako Matěj Hrabina (25 let, na podzim 17 vystoupení), David Puškáč (25 let, na podzim 11 vystoupení) a Tomáš Smola (29 let, na podzim 17 vystoupení), jenž byl společně s Kuzmanovičem nejlepším podzimním střelcem mužstva.

"V tento moment počítám s tím, že už nikdo neodejde, ale naopak přijdou kvalitní posily. To chci zdůraznit. Chci kvalitu, ne hráče, které budeme muset zkoušet. Hráčů se nabízí mraky, ale správně to zapasovat, není tak snadné. A to je to nejdůležitější," uzavřel na portálu sport.cz Kopecký, jehož svěřenci začnou přípravu dvojzápasem s Žilinou.