Po Horňákovi dává Sparta na pár týdnů důvěru Loučkovi. Ten by rád na Strahově vedl i vycházející ghanskou hvězdičku

Sparta oznámila jméno nového hlavního trenéra svého juniorského výběru, ze kterého se před pár dny přesunul k áčku dosavadní šéf Michal Horňák.

Po Horňákovi dává Sparta na pár týdnů důvěru Loučkovi. Ten by rád na Strahově vedl i vycházející ghanskou hvězdičku

Vicemistra Evropy z roku 1996 nahradil jeho asistent Luboš Loučka, který bude mít premiéru na lavičce již 17. února, kdy začíná jarní část juniorské ligy duelem proti Příbrami.

Funkce je zatím jen dočasná. "Aktuálně jsem pověřen vést tým do konce března. Následně se uvidí, zda dostanu šanci pokračovat nebo se najde jiný trenér," uvedl na webu sparta.cz bývalý hráč slavného "S", jemuž dorazilo na první den přípravy méně hráčů, protože někteří z nich začali přípravy s druholiogvými celky, kde jsou na testech.

Loučka, jenž své svěřence vyveze na soustředění do Pece pod Sněžkou, by rád na jaře pracoval s dvaceti hráči do pole a dva gólmany. V mužstvu by rád měl i devatenáctiletého ghanského útočníka Sharani Zuberua, jenž má ve slavném "S" kontrakt do 31. prosince 2020.

"Sharaniho zařazení se řeší. Jestli bude v U21 nebo ve starším dorostu ukážou nadcházející dny. Pro něho by bylo nejlepší, aby byl v jednom týmu a nemusel se stále přesouvat. Já osobně o tohoto útočníka stojím," ozřejmil šestatřicetiletý stratég, který ve Spartě vyrostl a v minulosti oblékal tritkoy Opavy, Jablonce či Neugersdorfu.