V Budějovicích testují kmenového hráče Plzně i zahraniční akvizici do útoku...

Po Spartě změří druholigový lídr z Českých Budějovic v zimní přestávce síly například s Ertl Glas Amstettenem, Slavojem Vyšehrad, Příbramí, Velvary, Lincem či Viktorií Žižkov.

V Budějovicích testují kmenového hráče Plzně i zahraniční akvizici do útoku...

V jihočeském kádru zatím nedošlo k žádným převratným změnám. Zatímco Róbert Kovaľ se vrátil do Dukly a Adrian Čermák se bude po těžkém zranění rozehrávat v sousedním Táborsku, šanci dostávají dvě nové akvizice...

Na měsíční zkoušku dorazil dvaadvacetiletý krajní záložník Viktorie Plzeň Lukáš Provod, jenž má za sebou zkušenosti z Baníku Sokolov.

Testován bude i jednadvacetiletý rakouský forvard s bosenskými kořeny Semir Gvozdjar, jenž u našich jižních sousedů působil v barvách Pinzgau Saalfeldenu či Anifu, za který na podzim udeřil třináctkrát v šestnácti startech a svého času se mihl v mládežnických strukturách nizozemského Twente.

Ačkoliv je hlavní trenér Dynama David Horejš rád, že se klubu podařilo udržet všechny klíčové hráče a kádr zůstal pohromadě, další změny nejsou vyloučeny. "Sháníme hráče, ale chceme jít po kvalitě, nikoliv kvantitě. Chceme pouze hráče, který by měl na základní sestavu," ozřejmil stratég, který usedl na jihočeskou lavičku v říjnu 2015.

"Máme cíl, za kterým jdeme. Čeká nás těžké jaro, soutěž je plná kvalitních týmů. Chceme uhrávat dobré výsledky, ale také se prezentovat kvalitním fotbalem. Na to se soustředíme. Uděláme pro úspěch maximum," doplnil šéf Kladrubského, Táborského, Ledeckého a spol., který už nebude na jaře spolupracovat s trenérem brankářů Petrem Pižanowskim, jenž byl nahrazen Pavlem Průšou.

Jihočeský kádr na startu přípravy:

Brankáři: Zdeněk Křížek, Matěj Luksch, Jindřich Staněk.

Obránci: Daniel Fišl, Lukáš Havel, Matěj Helešic, Jiří Kladrubský, Pavel Novák, Michal Řezáč.

Záložníci: Patrik Čavoš, Vojtěch Gebert, Peter Grajciar, Filip Havelka, Petr Javorek, Matej Mršič,
Lukáš Provod (test Plzeň), Martin Šplíchal, Roman Wermke.

Útočníci: Semir Gvozdjar (test volný hráč), David Ledecký, Lazar Sajčič, Ivo Táborský.