Kolem Tetteha se točí velké kluby z velkých soutěží. Jedna konkrétní nabídka ze Süper Lig už se rýsuje

Kolem Tetteha se točí velké kluby z velkých soutěží. Jedna konkrétní nabídka ze Süper Lig už se rýsuje

Sparta už v minulosti pustila do Süper Lig například v současnosti jednatřicetiletého kamerunského útočníka Leonarda Kweukeho, jenž po letenské misi pálil několik sezon za Rizespor.

Zájem ze země, kde momentálně vládne tabulce Istanbul Basaksehir, s tím, že o druhé místo se dělí Trabzonspor, Malatyasor a Kasimpasa, je také o současnou letenskou ofenzivní jedničku Benjamina Tetteha, který je v Generali aréně pouhého půl roku.

Za jednadvacetiletého autora devíti ligových by však musel zájemce zaplatit nemalé peníze. Jedině tehdy by slavné "S" začalo uvažovat o jeho uvolnění...

"Benjamin je velmi atraktivním jménem, točí se o něj velké kluby z velkých evropských soutěží," pronesl na adresu bývalého borce Standardu Lutych, Slovácka či Bohemians 1905 agent Pavel Zíka, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

"Momentálně se rýsuje jedna konkrétní, zajímavá nabídka, ale pro Spartu je klíčovým hráčem a myslím, že minimálně na jaře zůstane na Letné," doplnil webem aktualne.cz citovaný vlastník agentury Global Sports.

A na jeho slovech něco bude. Pulkrab, Drchal, Mebrahtu, Hložek a Kadlec by zřejmě pátému celku Fortuna:ligy na plánované cestě výše nestačili.

P.S.: Pokud jde o bývalého letenského kapitána Josefa Šurala, jenž byl v předchozích týdnech spojován například s New Yorkem City či maďarským Vidi FC, do konce právě probíhajícího týdne by se měl upsat tureckému Alanyasporu, jehož nejlepším střelcem je bývalý útočník Mét, Freiburgu či Newcastlu Papiss Cissé.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.