Kdyby Camp Nou zamával Cillessen, Barcelona by údajně oslovila 4 gólmany včetně Pavlenky

Kdyby Camp Nou zamával Cillessen, Barcelona by údajně oslovila 4 gólmany včetně Pavlenky

Aktuální lídr LaLigy z katalánského Camp Nou má v rozběhlé sezoně na brankářské soupisce čtyři tváře - Marc-André ter Stegena, Jaspera Cillessena, Iňaki Peňu a Jokina Ezkietu.

Druhý jmenovaný nizozemský strážce svatyně dorazil do Barcelony v létě 2016 z Ajaxu Amsterdam za 13 milionů eur, ovšem po celou své španělské mise je pouze dvojkou.

Ve svých devětadvaceti letech však chce trojnásobný šampion Eredivisie chytat pravidelně a po barcelonském vedení má požadovat zelenou k odchodu.

Pakliže ji dostane, pětadvacetinásobný mistr Primera División se bude muset poohlédnout po spolehlivém gólmanovi číslo 2 a jak spekuluje španělský tisk, v hledáčku už je několik známých tváří...

Kandidáti na změnu mají být nejméně čtyři - dva z bundesligy, jeden z druhé bundesligy a jeden opět ze země tulipánů, která dala fotbalovému světu celou řadu schopných borců.

Konkrétně jde o pětadvacetiletého Němce Timo Horna z Kolína nad Rýnem, šestadvacetiletého Belgičana Koena Casteelse z Wolfsburgu, osmadvacetiletého Nizozemce Jeroena Zoeta z PSV Eindhoven a šestadvacetiletého Čecha Jiřího Pavlenku z Werderu Brémy.

Bývalý hráč Baníku či Slavie, který dorostl do výšky 196 centimetrů, působí u našich západních sousedů pouze rok a půl, ale je stabilní jedničkou Werderu, jíž už se podařilo přesáhnout hranici padesáti bundesligových vystoupení. V létě 2017 byla jeho cena 3 miliony eur.