Hložek: Je to pro mě čest hrát a trénovat vedle hráčů jako Stanciu, Kanga nebo Frýdek

Hložek: Je to pro mě čest hrát a trénovat vedle hráčů jako Stanciu, Kanga nebo Frýdek

Do povědomí českých fotbalových fanoušků se sice ještě tolik nedostal, přesto už je v hledáčku renomovaných evropských fotbalových klubů. Adam Hložek se ale rozhodl zůstat ve Spartě. A považuje to za čest.

Možná si na to vzpomínáte. Když v listopadu závěrem utkání v Karviné vyběhl na trávník Adam Hložek, přepisovaly se letenské tabulky. V šestnácti letech, třech měsících a šestnácti dnech se stal vůbec nejmladším sparťanem v historii české ligy. V rámci celé soutěže je pak šestý.

A nebyla to jen jedna vlaštovka. V prosinci si proti Teplicím a v Příbrami připsal další minuty. Nechybí ani v zimní přípravě sparťanského áčka, a tak je docela dobře možné, že své starty na jaře ještě rozmnoží, byť konkurence na Letné během přestávky ještě vzrostla.

Tenhle kluk, který dal za A tým u i jeden gól, když se trefil v MOL Cupu na hřišti Polné, už nakoukl i do zahraničního fotbalu. Před časem absolvoval stáž v londýnském Arsenalu. Myšlenky na to, že by už ve svém věku pokoušel štěstí za hranicemi své vlasti, ale zatím nemá.

"Jsem za to vděčný Spartě, že mi dala šanci dostat se na hřiště. V listopadu jsem nastoupil do ligy, předtím pohár v Polné, kde jsem dal gól. Moc si toho vážím," nechal se slyšet před novináři na galavečeru Graasroots, z nějž si odnesl ocenění pro nejlepšího českého mladšího dorostence.

Ve své počínající kariéře má přitom dva vzory. Tím prvním je Tomáš Rosický, sparťanská legenda a v současnosti sportovní ředitel klubu. "Krouží kolem velké kluby, ale já se rozhodl jít českou cestou. Bavili jsme se o tom s tátou a panem (hráčským agentem Pavlem) Paskou a rozhodli jsme se jít sparťanskou cestou, jako šel třeba Tomáš Rosický," přiznal, kdo jej inspiroval.

Na Letné se mu nyní otevírá možná ještě větší šance než na podzim. Sparta se totiž rozhodla sázet více na české fotbalisty a na vlastní odchovance. „Není to ale jen o panu Rosickém, ale je to hlavně o mně, jak na sobě budu pracovat a jak budu hrát teď v přípravě," ví dobře sparťanský talent.

Mezi spoluhráči už se stihl aklimatizovat a našel si zde dokonce velký vzor. „Má super kopací techniku. Je to výborný fotbalista. Na trénincích mi hodně radí. Z něho si beru příklad," nešetří superlativy na Nicolae Stancia.

A jak vnímá tréninky s A týmem dospělých oproti těm, které zatím stihl poznat v juniorských kategoriích? "Je to o hodně náročnější fyzicky i kondičně. Jsem za to hrozně rád a je to pro mě čest hrát a trénovat vedle hráčů, jako jsou Stanciu, Kanga nebo Frýdek," uzavírá.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.