Beauguel se chce doučit češtinu: Ne všichni umí dobře anglicky, říká po plzeňské premiéře

Beauguel se chce doučit češtinu: Ne všichni umí dobře anglicky, říká po plzeňské premiéře

Plzeňská posila Jean-David Beauguel se hned v prvním přípravném utkání předvedla v dobrém světle. Ústí nad Orlicí vstřelil dvě branky. Střelecký úspěch po vítězství Západočechů 6:0 ale nepřeceňuje.

„Jsem rád, že se mi podařilo skórovat. Pro sebevědomí je to dobré, i když to bylo proti týmu z nižší soutěže,“ uvědomuje si Beauguel, že důležitější zápasy teprve přijdou.

První dny v přípravě Viktorie si nemůže vynachválit. „Potřebuji navázat na své výkony z podzimu a dělat dál to, co umím. Všechno je to super, máme tu výborné podmínky pro práci a zlepšování… Je to pro mě čest hrát za Viktorii. Teď musím jen dál pracovat a ukázat, co umím,“ říká dál pro viktoriánský web.

V Plzni sází především na české, případně slovenské fotbalisty, nyní však přivítali už dvě zahraniční posily. Kromě Beauguela se v kabině objevil i Joel Kayamba. Jak je to s případnou jazykovou bariérou? „Vím, že jsem mezi prvními zahraničními hráči tady, ale vůbec jsem o tom takhle nepřemýšlel. Kluci to taky nijak neřeší a snaží se se mnou normálně mluvit v angličtině. Joel umí češtinu, což je určitě ještě lepší,“ pochvaluje si.

„Taky se budu snažit naučit lépe česky, protože vím, že ne všichni umí dobře anglicky…,“ neusíná ale na vavřínech rodák z francouzského a plánuje zapracovat na svém jazykovém vybavení

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.