Viktoria Žižkov testuje 2 Argentince, kteří dorazili ze třetí švédské ligy

Poslední tým druholigového peletonu Viktoria Žižkov tento týden přivítala další dvě nové akvizice. Po třináctihodinovém letu z Rosaria se v Praze ukázala dvojice argentinských nadějí.

Viktoria Žižkov testuje 2 Argentince, kteří dorazili ze třetí švédské ligy

Na Starém kontinentu se pozvolna pokusí prosadit obránce Maximiliano Ezequiel Cabaňa a středopolař Paulo Ippolito. Oba naposledy působili ve třetí švédské lize, v níž oblékali trikot tamního Kristianstadu.

Hlavní trenér Žižkova Miloš Sazima zatím bude devatenáctiletého a čtyřiadvacetiletého fotbalistu zkoušet a to po celé přípravné období...

"Nevíme přesně, jakou kvalitu má švédská třetí liga, ale rozhodující bude, jak se předvedou tady. Předpoklady pro to mají, zatím se aklimatuzují, ale ke středečnímu zápasu nastoupí. Věřím, že jsou ze Skandinávie zvyklí na zimu, takže jim naše podmínky nebudou vadit," citoval web fkvz.cz slova nástupce Petra Mikolandy.

Právě uprostřed pracovního týdne od 15:00 čeká žižkovský soubor první příprava letošní zimy proti Mladé Boleslavi. Jediný, kdo odehraje kompletních 90 minut, má být gólman Pavel Soukup.

"Byť jsou hráči pod velkým zatížením, zadarmo jim nic nedáme. Boleslav je sice jinde než my, má početnější tým i jiné plány. Ale právě proto nám na výsledku záleží. Nemusím připomínat, že každý úspěch pozvedne v týmu náladu," zakončil Sazima.