Unavený Kuzmanovič je po týdnu v Ostravě spokojený: Cítím se dobře, kluci mě přijali skvěle

Unavený Kuzmanovič je po týdnu v Ostravě spokojený: Cítím se dobře, kluci mě přijali skvěle

Baník Ostrava tento týden vstoupil do přípravných zápasů výhrou nad druholigovým Prostějovem, který v rámci Tipsport ligy přehrál 2:0. Už u toho byl i ostravský nováček Nemanja Kuzmanovič.

Jak se cítí po prvním týdnu na nové adrese? "Unaveně (smích). Cítím se dobře, kluci mě přijali dobře, jsem za to rád. Snažím se makat. Je to na začátku takové náročné. Čím déle budeme trénovat, tím to bude lepší," pronesl na webu fcb.cz bývalý kapitán sousední Opavy.

Jaký pro něj byl premiérový duel v ostravském dresu? "Stejný jako každý první zápas v přípravě. Záměr toho utkání byl spíše kondiční. Nebylo to moc do nějaké extra kvality, ale to bylo vyloženě tím náročnějším terénem. Jsme na začátku přípravy, měli jsme těžké nohy. Byl to klasický první přípravný zápas," podotkl devětadvacetiletý ofenzivní borec, jenž bude za kapitánskou pásku přispívat do klubové kasy.

První start mohl vyšperkovat i přesným zásahem. Nakonec se tak však nestalo a skórovali jiní, konkrétně Jakub Šašinka a Robert Hrubý, kteří se prosadili v posledních patnácti minutách...

"Asi máte na mysli situaci, kdy jsem šel sám na gólmana. Mohl jsme vystřelit z první levou, ale špatně jsem si to posunul a zkoušel jsem si to pak zaseknout. To byla právě ta nerozehranost na začátku přípravy. Měl bych to řešit obstřelovačkou hned a mohli jsme vést," vracel se k zápasu nový svěřenec Bohumila Páníka, jenž vydržel na hřišti celých 90 minut.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.