Často sedící kapitán City Kompany se dočkal grandiózní pochvaly, která nepřilétá často

Manchester City zápolí o svůj šestý primát v klubové historii, k čemuž přispívá i dvaatřicetiletý belgický stoper Vincent Kompany, jenž v nynější sezoně Premier League nastřádal 9 startů z celkových jednadvaceti možností.

Často sedící kapitán City Kompany se dočkal grandiózní pochvaly, která nepřilétá často

Nejslabším článkem zkušeného obránce s minulostí v Anderlechtu Brusel a Hambruku, jenž zařezává na Etihad Stadium od léta 2008, je právě chatrná zdravotní stránka.

Kolega De Bruyneho, Edersona, Walkera a spol. je v posledních letech považován za skleněného muže, díky čemuž už byl několikrát spojován i s odchodem z modré strany Manchesteru.

"To je jeho jediný problém. Jeho zranění a fakt, že když hrajeme rychle dva zápasy za sebou, tak může hrát jen v jednom," ozřejmil webem eurofotbal.cz citovaný španělský kormidelník Josep Guardiola.

Jinak má však na adresu středního obránce, který hraje za Citizens jedenáctou sezonu, jen slova chvály a bude iniciovat jeho další prodloužení kontraktu, které mu na současné adrese vyprší letos v červnu...

"Je to jeden z nejlepších obránců, jaké jsem kdy ve fotbale viděl," pronesl na portálu eurofotbal.cz někdejší manažer Barcelony či Bayernu Mnichov, který přitom na svých předešlých štacích vedl ikony jako Puyol, Piqué, Boateng nebo Lahm.

"Je to náš kapitán a strávil v klubu 11 let. Všichni naši stopeři mají kvalitu, ale Vincent, to je něco speciálního. Jeho charisma, vítězná mentalita. A jediný Laporte má lepší levačku než on. Je prostě neuvěřitelný," uzavřel ódy Guardiola, jehož vyjádření vyšlo na eurofotbal.cz.

Víkendové kanonády s Rotherhamem se trojnásobný držitel anglického titulu v rámci FA Cupu neúčastnil, zahraje si tak ve středením Ligovém poháru proti Burtonu, nebo zasáhne až do pondělní ligy s Wolverhamptonem?