Schick chce dát zapomenout na slabší římský podzim, angažoval známého mentálního kouče

Patrik Schick z AS Řím to zkusí v roce 2019 s mentálním koučem. Někdejší útočník Sparty, Bohemians 1905 či Sampdorie Janov, která v současnosti usiluje o jeho půlroční hostování, se propojil s uznávaným mentorem Janem Mühlfeitem.

Schick chce dát zapomenout na slabší římský podzim, angažoval známého mentálního kouče

Někdejší zaměstnanec Microsoftu, ve kterém pracoval po boku Billa Gatese, aktuáně vede nejen manažery, ale také sportovece. Do jeho portfolia mimo jiné patří pětibojař David Svoboda či strongman Jiří Kadlčík.

Když se dotyčná informace o propojení s dvaadvacetiletým českým reprezentantem objevila na Apeninském poloostrově, italští příznivci Gialorossi se shodli, že pokud by se začalo nejdražší posile v historii Vlků z věčného města dařit více, než tomu bylo doposud, trenérovi postaví v italské metropoli sochu v nadživotní velikosti.

"Těším se na spolupráci v oblasti mentálního koučinku. V této nové spolupráci očekávám velmi pozitivní výsledky, které mohou pomoci české fotbalové reprezentaci a také celému českému fotbalu, protože právě mentorování v podobě mentálního kouče českým hráčům, trenérům, ale také celkově klubům ve strategickém procesu chybí. Třeba se tímto otevírá nová cesta pro české sportovce či kluby, kteří svůj potenciál zatím nedokázali naplnit a i přes každoroční investování peněz nejsou schopni být úspěšní," citoval portál ruik.cz slova autora knihy "Pozitivní leader".

Pro autora dvou podzimních branek Serie A, jemuž v kádru kouče Di Francesca konkurují Perotti, Džeko, Kluivert a El Shaarawy, začíná druhá polovina sezony v sobotu 19. ledna, kdy šesté AS hostí na Olympijském stadionu devátý Turín.