Hazard je na Chelsea až příliš dobrý

Eden Hazard a Chelsea? Toto spojení už dlouhá léta patří k sobě. Belgický reprezentant je klíčovým mužem Blues a největší ofenzivní silou, jakou na Stamford Bridge disponují. Zároveň je také největším lákadlem pro případné zájemce včetně Realu Madrid, který se touhou přivést levého křídelníka nikterak netají. A že nastal pravý čas k odchodu si myslí i Jermaine Jenas, podle jehož názoru je Hazard na současnou Chelsea až příliš dobrý.

Hazard je na Chelsea až příliš dobrý

V úterý proti Tottenhamu v Anglickém ligovém poháru Hazard opět potvrdil svou extratřídu, ale ani jeho velmi dobrý výkon na postup přes městského rivala nestačil. Spurs totiž vyhráli díky gólu Harryho Kanea 1:0.

V letošní sezoně to Chelsea moc nejde. Na čtvrtém místě ztrácí na vedoucí Liverpool deset bodů, na třetí kohouty pak body 4. Větším problémem je ale ofenziva. Z prvních šesti celků má tým manažera Maurizia Sarriho nejhorší útok, když dal ve 21 zápasech jen 38 branek.

Hazard, kterému na konci příští sezony skončí smlouva, jich dal letos již 12 ve všech soutěžích, ale sám na to nestačí. V krizi jsou především hrotoví útočníci Olivier Giroud s Alvarem Moratou.

Bezprostředně po utkání pak pro BBC Radio 5 Live někdejší anglický reprezentant Jenas nešetřil chválou na Hazardovu adresu a zároveň zkritizoval jeho spoluhráče. „Eden je ve formě. S každým si dokáže poradit, ale bohužel si musí říkat něco ve smyslu: Co mám ještě víc udělat?“

„Oproti svým parťákům je o level jinde. Nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale v tuto chvíli je pro Chelsea až příliš dobrý,“ uzavřel Jenas.