Horňákovo hodnocení posil: Hašek má naběháno, Lischka vyhrával souboje, na Hanouskovi byla znát nervozita

Horňákovo hodnocení posil: Hašek má naběháno, Lischka vyhrával souboje, na Hanouskovi byla znát nervozita
OBSAHUJE OHLASY

Ostře sledovaný sparťanský soubor má za sebou premiérové herní vystoupení v kalendářním roce 2019. Lídra druhé ligy Dynamo České Budějovice na domácím Strahově přetlačil poměrem 3:1.

Jak vše viděl nový letenský asistent Michal Horňák? "Bylo to první přípravné utkání, máme několik nemocných kluků a jsou po týdnu tvrdé práce, takže to hodnotím pozitivně. První poločas byl po herní stránce velice kvalitní s dobrým napadáním a kvalitní hrou. Ve druhém poločase to trochu opadlo, Budějovice nás napadaly nahoře. Už to pak nebyl takový výkon, jak jsme si představovali," uvedl na webu sparta.cz dnes již bývalý kouč juniorského mužstva.

Účastníka FNL, který má v kádru fotbalisty jako Táborský, Kladrubský nebo Ledecký, ocenil. "Šli jsme do zápasu s nějakým záměrem, kluci ho naplnili v prvním poločase. Takže víme že toho jsou schopni. Druhý poločas to tolik nevycházelo, ale je třeba pochválit i soupeře, který vysunul hru a napadal soupeře. To byl náš problé i na podzim, že jsme si s tím nevěděli radi. Ale je dobře, že jsme si to teď zažili a můžeme na tom pracovat," doplnil na stránkách sparta.cz internacionál.

Slavné "S" během 90 minut nasadilo celkem 21 tváří a mezi nimi se představily už i posily. Jak se zamlouval vicemistrovi Evropy z roku 1996 výkon záložníka Martina Haška? "Celý první poločas hrálo mužstvo kvalitněji než ve druhé půli. Na Haškovi je vidět, že to je kvalitní fotbalista a má naběháno," ocenil novou akvizici blízký spolupracovník Zdeňka Ščasného.

A co další borci, kteří dorazili tento týden z Jablonce? "Na Matěji Hanouskovi byla trochu znát nervozita a nerozehranost. Lischka hrál velice dobře, splnil to, co od něj očekáváme, měl přehled a vyhrával souboje. Samozřejmě se nevyhnul asi dvěma menším chybám, ale jsme s jeho výkonem spokojení," pronesl člen realizačního týmu nejslavnější tuzemské značky, které půjde do jarních bojů na páté příčce.

Přípravné utkání na Strahově:

Sparta Praha - České Budějovice 3:1 (2:0)
Branky: 18. Drchal, 33. Stanciu, 82. Patrák - 62. Mršič.

Sparta - I. poločas: Heča - Alexandr, Štetina, Lischka, Čivič - Pavlík, Vácha, Stanciu, Hašek, Plavšič - Drchal.
Sparta - II. poločas: Nita - Zahustel, Štetina (68. Lischka), Costa, Hanousek - Patrák, Frýdek, Sáček, Kanga, Dudl - Hložek. Trenér: Ščasný.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.