Pelta jedná se jménem, kterým by fanouškům Jablonce vyrazil dech

Pelta jedná se jménem, kterým by fanouškům Jablonce vyrazil dech

Ačkoliv je jistou částí veřejnosti Jablonec kritizovaný, že rozprodává kádr, neboť během zimy uvolnil tři členy základní sestavy, Miroslav Pelta to tak jednoduše nevidí a změny považuje za ekonomickou nutnost...

"Situace je taková, že jsme provinční klub. My negenerujeme hráče do ligy z vlastní mládeže, nemáme tolik talentů, kolik bychom potřebovali. Přesto se nám podařilo v poslední době několik hráčů dostat do ligového mužstva. Dneska máme tři hráče v Plzni – Kovařík, Kopic, Pernica. Ve Slavii to je Zelený, Tecl a Masopust. Ve Spartě Lischka a Hanousek. Ondra Vaněk od nás také přestupoval, dále Filip Novák, Ján Greguš, Adam Zreľák, Ondra Mihálik. Jsou buďto v cizině nebo ve špičkových českých klubech. Myslím si, že s odstupem času máme výběr hráčů a jejich efektivitu v poměru cena – výkon poměrně úspěšný," uvedl na webu fkjablonec.cz bývalý šéf českého fotbalu.

"Je nutné si říct, že jablonecký klub je od 3. května 2017 zatížen tím, že majitel klubu je stíhaný Policií České republiky. To znamená, že i já musím zvažovat jakým způsobem bude fungovat klub. Moje zatčení a obvinění se projevilo v tom, že příjmy z reklamy do klubu se nám snížily minimálně o padesát procent. Nebýt toho, že jsme účastí v Evropské lize získali nemalé finanční prostředky, tak jsme měli velké provozní problémy z hlediska svých závazků vyplývajících z uzavřených smluv. To je fakt. Firmy, které s námi spolupracovaly, ve většině případů snížily příspěvek nebo neprodloužily smlouvu. Akcionáři firem řekli, že do doby, než bude objasněna situace okolo mě, tak přeruší podporu klubu. Je to věc velmi nepříjemná, ale my s touto skutečností musíme pracovat i do budoucna, jelikož kauza není u konce. Je potřeba, abychom byli připraveni dostát svých závazků," pokračoval na klubových stránkách šéf severočeské značky ze Střelnice.

Zatím naposledy dorazil do Jablonce jednadvacetiletý stoper David Štěpánek, jenž dosud působil ve Vysočině Jihlava. Klub však jedná o doplnění kádru dál. "Kde samozřejmě vidím, že nemáme teď hned náhradu, je pravá záloha. Máme tam Acostu a Pleštila, ale tam ještě jednáme o doplnění. Na tom se pracuje. A teď ještě zvažujeme angažování hráče, který má velké mezinárodní zkušenosti, působí v zahraničí a projevil zájem o návrat do České republiky," doplnil Pelta, čímž zřejmě myslel někdejšího reprezentanta Libora Kozáka, který strávil podzim v druholigovém italském Livornu.

"Na levou stranu obrany máme alternativu v podobě Eduarda Sobola, vedle toho jednáme o dalším hráči na levou stranu. Teď mám ještě jedno jméno, které když se podaří přivést do Jablonce, tak vyrazím příznivcům Jablonce dech. Ale nechci nikoho jmenovat, nerad bych ohrozil jednání," zakončil ostřílený funkcionář, který fanouškům slíbil, že se tým pokusí dostat do předkola Evropské ligy.

Jedním z kroků, které by ho tam měly přiblížit, je prodloužení smlouvy s Petrem Radou. Jednání se blíží dohodě.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.