Playstation, dvě sprchy před zápasem...Maradona "antilídra" Messiho vůbec nešetřil

Playstation, dvě sprchy před zápasem...Maradona "antilídra" Messiho vůbec nešetřil

Lionel Messi má dvě tváře - klubovou a mezinárodní. Zatímco v té první se mu daří a nejlepším střelcům v LaLize vévodí i v nynější sezóně 2018/2019, na reprezentační úrovni ne a ne zazářit.

Jednatřicetiletý borec, jenž září v Primera División od ročníku 2006/2007 a za tu dobu si z Barcelonou připsal devět titulů pro mistra Španělska, ještě svou rodnou zemi nepřivedl k žádné důležité trofeji a například na titul mistra světa se u jihoamerického giganta čeká více než tři dekády.

Podle jeho slavného krajana Diega Armanda Maradony za to může i skutečnost, že není opravdovým lídrem a že jdou do něj vkládány naděje zbytečně. V poslední době se autor "božské ruky" na adresu hvězdy z Camp Nou vyjádřil dvakrát - jednak na podzim, kdy si Messi vybíral repre pauzu a jednak nedávno, kdy se mluví o jeho návratu do národního mužstva...

Podívejme se na oba vzkazy. Ten první zněl takhle: "Je to výborný hráč, ale něco mu chybí. Před zápasem často hraje na PlayStationu a potom chce být lídrem na hřišti. Je bezcenné, aby byl lídrem mužstva někdo, kdo se chodí před zápasem dvakrát sprchovat," nebral si servítky osmapadesátiletý Argentinec, jenž si v průběhu kariéry zahrál za Bocu Juniors, Barcelonu, Neapol či Sevillu.

Ani v podobném duchu zněl i jeho druhý, o něco čerstvější vzkaz: "Lionela Messiho miluji z celého svého srdce. Chtějí z něj udělat lídra, ale on jím nikdy nebude, protože žije ve vlastní sportovní bublině a ve světě rodiny," uzavřel světový šampion a vicemistr světa z let 1986 a 1990, který oblékal pruhovaný trikot své země v letech 1977 - 1994.