Nový člen libereckého útoku Musa: Je na trenérovi, aby posoudil, jestli patřím do základní sestavy

Nový člen libereckého útoku Musa: Je na trenérovi, aby posoudil, jestli patřím do základní sestavy

Dvacetiletý chorvatský útočník Petar Musa, který patří Slavii, už je v Česku více než rok, ovšem první prvoligové zkušenosti bude moci nasbírat až ve Slovanu Liberec.

Ofenzivně laděný fotbalista, jenž strávil podzim na hostování ve Viktorii Žižkov, byl na stadion U Nisy zapůjčen na rok a půl až do 30. června 2020.

"Když jsem slyšel, že o mě má zájem takový dobrý a známý klub, měl jsem velkou radost. Jsem mladý, je důležité, abych dobře pracoval, a všechno ostatní přijde," nechal se slyšet dlouhán, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Slovan, který potřebuje zlepšit ofenzivu, neboť nastřílel v 19 podzimních duelech pouze 17 branek, už ho vzal i na své kyperské soustředění. Po Andreji Keričovi se jedná o druhou chorvatskou stopu pod Ještědem...

"Chtěl bych se ukázat trenérovi v co nejlepším světle na každém tréninku, soustředit se na sebe, a na trenérovi je, aby posoudil, jestli patřím do základní sestavy," pokračoval na webu idnes.cz nový konkurent Potočného, Elvise Mashikeho či Pázlera.

Společně s novým angažmá ho čeká také další pronikání do tajů českého jazyka. "Umím anglicky, ale když jste v cizí zemi, musíte se naučit místní jazyk a osvojit si kulturu. Zvykl jsem si na život v Praze, který je velice podobný Záhřebu," uzavřel idnes.cz citovaný Musa, jenž vstřelil na Žižkově během 34 duelů 10 gólů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.