Přestup Hanouska mě velmi příjemně překvapil. Je to poctivák, chválí novou posilu Sparty Fukal

Přestup Hanouska mě velmi příjemně překvapil. Je to poctivák, chválí novou posilu Sparty Fukal

Jedním z tradičních kritiků soudobých sparťanských poměrů je v posledních letech také bývalý český reprezentant s devatenácti mezinárodními starty Milan Fukal, jenž se na Letné mihl před ochodem do bundesligy na startu milénia.

Prozatimní přestupovou politiku sportovního ředitele Tomáše Rosického, jenž přivedl jednoho zahraničního a tři tuzemské fotbalisty, však dvojnásobný mistr české ligy s letenským "S" kvituje...

"Je třeba, aby se poměr hráčů otočil ve prospěch těch českých. Ať si říká, kdo chce co chce. Na Letnou se musí vrátit atmosféra a síla z časů, kdy byla Sparta úspěšná. Kdy za ní hráli kluci, kteří si byli vědomi, kde vlastně jsou," uvedl na webu aktualne.cz někdejší obránce Jablonce, Hamburku, M´gladbachu, Hradce Králové či Kapfenbergeru.

Právě tyto vlastnosti u některých cizinců z Generali arény postrádá. "Nedá se stavět na posilách, které zlákají peníze a možnost udělat si jméno. Zviditelnit se stejně můžu jen v momentě, kdy hraju ve funkčním mančaftu," pokračoval třiačtyřicetiletý internacionál, jehož vyjádření vyšlo na aktualne.cz.

Neprotestuje ani proti dvěma akvizicím z Jablonce, u nichž by se ještě před časem zdálo, že na velký klub typu Sparty nemají. "U Lischky je to sázka na jeho mládí, ale pozor, už má za sebou těžké zápasy. Přestup Hanouska mě velmi příjemně překvapil. Ne, že by na Spartu neměl, ale je skvělé, jak pod trenérem Radou ožil, jak na své levé straně udával ráz hry. Je to poctivák," uzavřel na aktualne.cz Fukal, jenž je v současnosti místopředsedou Hráčské fotbalové unie.