Ikaunieks ukončí své jablonecké trápení a odebere se do Ekstraklasy za trenérem Lavičkou

Ikaunieks ukončí své jablonecké trápení a odebere se do Ekstraklasy za trenérem Lavičkou

Pětadvacetiletý lotyšský reprezentant Dávis Ikaunieks přicházel loni v létě do Jablonce s velkou pompou. O tehdejšího nejlepšího kanonýra Jihlavy totiž stála kompletní tuzemská špička.

Podzim na severu Čech mu však pod koučem Petrem Radou hrubě nevyšel a ačkoliv zasáhl do jedenácti zápasů z celkových devatenácti, 272 odehraných minut čistého času a žádný zápis do střelecké listiny žádnou skvělou vizitkou není.

Vysvobození z Jablonce, který zřejmě v dalších dnech přivítá i duo Bogdan Vatajelu (Sparta) a Libor Kozák (Livorno), by mu mohl nabídnout polský celek Slask Wroclaw, který nově převzal někdejší stratég české jednadvacítky Vítězslav Lavička.

"Velký zájem o lotyšského reprezentanta projevil nový kouč Slasku Vítězslav Lavička a jeho příchodu by už nic nemělo bránit," přednesl na stránkách sport.cz hráčův agent Pavel Zíka z agentury Global Sports. Doladit už by se měla jen forma jeho působení u našich severních sousedů.

Celek ze stadionu Miejski pro více než 42 tisíc diváků, jehož čeká na v průběhu zimní přestávky i přátelské měření sil s Opavou, je v aktuální tabulce Ekstraklasy na čtrnácté příčce a hrozí mu boj o záchranu. Jarní část mu startuje devátý únorový den domácím utkáním se Zaglebie Sosnowiec.