Navrátilec van Buren se skoro po roce těší na zápasy. Bylo to velmi těžké, říká

Fotbalisté Slavie přivítají pro jarní část sezóny staronovou posilu. I tak by se dalo mluvit o návratu útočníka Micka Van Burena, který se vleklých zdravotních potížích zapojil do zimní přípravy.

Navrátilec van Buren se skoro po roce těší na zápasy. Bylo to velmi těžké, říká

Micku Van Burenovi se snad konečně blýská na lepší časy. Poté co poslední měsíce promarodil, odjel se Slavií do Španělska, aby zde absolvoval kondiční soustředění. „Cítím se dobře,“ hlásí z Pyrenejského poloostrova v rozhovoru pro klubový web. „Můžu se opět těšit na to, až budu znovu nastupovat,“ těší se kromě tréninků i na samotné zápasy.

Těch si v uplynulých měsících moc neužil. V celém kalendářním roce 2018 se totiž na trávníku v soutěžním utkání objevil pouze dvakrát. „Bylo to samozřejmě velmi těžké, ale já myslím pozitivně a díky tomu jsem to zvládl,“ odtajnil svůj recept. „Lidé okolo mě mi fandili a podporovali mě,“ vyjádřil dík i svým nejbližším.

Podpora a pozitivní myšlení by však nestačilo. „Samozřejmě jsem musel pracovat a pracovat, ale díky tomu jsem neměl pocit, že to bylo tak těžké,“ vzpomíná na měsíce strávené na marodce.

Možná to sám ani nečekal, ale během jeho rekonvalescence přišla nabídka na prodloužení smlouvy. „Byl jsem šťastný, protože už jsem byl šest, sedm měsíců zraněný. Jsem šťastný, že tu můžu být,“ netají spokojenost se slávistickým angažmá šestadvacetiletý ofenzivní fotbalista.

Španělské soustředění, které pro slávisty začalo před pár dny, je zatím zejména záležitostí nabírání kondice. „Je to hlavně o běhání, to všichni víme. Prostě to musíme absolvovat, aby naše kondice byla na dobré úrovni. Pak se můžeme těšit na zápasy,“ uvědomuje si.

Tréninky pod koučem Trpišovským nejsou ale žádná procházka růžovou zahradou. „Loni, když trenér přišel, to pro mě bylo hodně těžké, protože jsem na to nebyl zvyklý,“ přiznává fotbalista, který v minulosti prošel mládežnickým výběrem Feyenoordu Rotterdam a v dospělé kategorii byl v kádru dánského Esbjergu a nizozemského Excelsioru.