Mourinho šalamounsky vyčkává na větší rybu. Práce v Portugalsku mě neláká, říká. Byl by Real lepší?

Z Manchesteru ho kvůli jeho špatným výsledkům, za které si z velké části mohl sám, vyhodili, ale přesto na své trenérské pouti nepochybuje, že by se mohl dostat ke kormidlu dalšího velkého celku.

Mourinho šalamounsky vyčkává na větší rybu. Práce v Portugalsku mě neláká, říká. Byl by Real lepší?

José Mourinho opět jednou ztroskotal na své třetí sezoně, v níž podle tvrzení mnohých expertů již nemá svým týmům co nabídnout. Vesměs se jedná stále dokola o tu stejnou písničku, v níž figurují jisté osobnosti, které pod jeho působením ztrácí schopnost zazářit. Chyba však kolikrát nebývá v hráčích samotných, nýbrž v tom, kdo je vede.

Manchester United po Mourinhově odchodu naprosto změnil svou filozofii a opět začal pociťovat něco, co by se dalo přirovnat ke starým dobrým časům. I když všechny prsty ukazují jenom na jednoho viníka, jímž je náš portugalský psanec José, přesto se všude po světě najdou kluby, které by jeho schopnosti, s nimiž kdysi ovládl fotbal jako takový, rády využily.

Jak nám bylo potvrzeno, jedna taková nabídka přilétla z Benfiky, což je klub, v němž „Mourek“ v roce 2000 nakopl svou trenérskou kariéru. „Je to tak, nějaká nabídka se sice objevila, ale nerad bych své rozhodnutí ukvapil,“ potvrdil bývalý lodivod Rudých ďáblů. „Se vším respektem k Benfice, momentálně nemám v úmyslu se vracet do Portugalska,“ uvedl.

Jedním z důvodů, proč tak učinil, je i to, že stále čeká na nabídku od nějaké větší ryby. Jak nám on sám kdysi sdělil, kdyby jednoho dne odešel z Manchesteru United, bude se chtít stále držet u špičky. A tu nám,  ačkoliv se mu v současné době zrovna nedaří, představuje rovněž takový Real Madrid. 

„Je to neúcta k ostatním, pokud mluvíte o klubu, který má v této chvíli manažera,“ reagoval Mourinho jako vždy na nějaké spekulace. „Jsem poctěn být s tímto klubem spojován, ale momentálně si raději užívám volna, které mám k dispozici, a obecně si myslím, že je lepší, když se o mně chvíli nemluví,“ vyprovodil zvídavé britské novináře další svou tradiční výpovědí.

O Mourinhovi a Realu se píše ve Španělsku, Itálii i Anglii. Struktura Bílého baletu si říká o přestavbu a sám velký šéf Florentino Pérez by potřeboval zkušeného žolíka, jenž by tuto obměnu řídil. Otázka však je, zdali si José podobnou šanci zaslouží, když lidé viděli, co předvedl v Manchesteru, kam si natahal hráče, jež tam nakonec nenašli žádné využití…