Schick se těsně vyhnul Zlaté popelnici. Jeho přestup byl po Kaliničovi až druhý nejhorší

Na Apeninském poloostrově už byla rozdána Zlatá popelnice, jež se uděluje hráčům, kteří změnili dres a v novém působišti zůstali za očekáváním, s tím, že do záření měli hodně daleko.

Schick se těsně vyhnul Zlaté popelnici. Jeho přestup byl po Kaliničovi až druhý nejhorší

V minulém ročníku nepopulární ankety dostal "černého Petra" Gabriel Barbosa z Interu Milán. Jak tomu bylo tentokráte?

Mezi kandidáty na nelichotivé individuální ocenění byl v rámci Serie A také český reprezentant Patrik Schick, jenž si stále udržuje status nejdražšího borce v historii Vlků z věčného města.

Nakonec však nejhorší nebyl. 49,1 procent z více než 13 tisíc hlasujících fanoušků rozhodlo o tom, že "vítězem" se stal ostřílený chorvatský útočník Nikola Kalinič.

Ten po svém přestupu z Fiorentiny do AC Milán za 22 milionů eur absolutně nezaujal a Rossoneri ho rádi odeslali do Atlétika Madrid, kde však také patří spíše k náhradníkům.

Zmíněný bývalý hráč Sparty, Bohemians 1905 či Sampdroie Janov obsadil druhou příčku, když pro něj hlasovalo 19,3 % příznivců. Třetí pozice připadla Portugalci André Silvovi a mohl za to jeho nákladný přesun z Porta do AC Milán (momentálně v barvách Sevilly se mu daří mnohem lépe).

Mezi dalšími kandidáty mimochodem byli také Henrique Dalbert, M´Baye Niang či Marko Pjaca. I těm se však alespoň trochu ulevilo...