Po Zemanovi opouští západ Čech i Řezníček, který se v Belgii potká s Marečkem

Nejen devětadvacetiletý záložník Martin Zeman by měl z Viktorie zamířit za hranice rodné země (o jeho Izraeli jsme psali ve čtvrtek). Do ciziny má totiž namířeno také o rok starší útočník Jakub Řezníček.

Po Zemanovi opouští západ Čech i Řezníček, který se v Belgii potká s Marečkem

Jak informoval Deník Sport, bývalý hráč Sparty, Olomouce, Ružomberoku, Příbrami, Českých Budějovic, Brna či Mladé Boleslavi momentálně jedná o angažmá v belgickém Lokerenu, kde svého času zářil Jan Koller a jehož trikot aktuálně obléká další exletenský borec Lukáš Mareček.

Zdravotní prohlídka ho čeká o víkendu. "Můžeme potvrdit, že ohledně možného přestupu Jakuba Řezníčka do Lokerenu jsme ve finální fázi jednání, hráč by měl o víkendu odcestovat do Belgie na zdravotní testy," ozřejmil Pavel Pillár ze Sport Investu.

Do Belgie vyhnala autora dvou ligových branek během dvou startů v základní sestavě západočeského souboru konkurence, protože i při dlouhodobém zranění Michaela Krmenčíka by byl až útočníkem číslo 3 za Tomášem Chorým a Jean-David Beauguelem. Z hostování se navíc vrátila ikona Viktorie Marek Bakoš, který by si také rád připsal nějaké herní minuty.

Zkušený Řezníček, jenž se v Doosan arény nikdy nezbavil statusu náhradníka nebo žolíka, tak mění boj o titul o boj o záchranu. Lokeren se totiž právě teď nalézá na posledním místě First Division A a čeká ho těžké jaro, které mu startuje v sobotu 19. ledna výjezdem do Eupenu.

Lokeren potřeboval ofenzivně oživit i kvůli skutečnosti, že během jednadvaceti kol zaznamenal pouhých 19 vstřelených branek a jeho nejlepší střelci jsou na třech přesných zásazích. Norský kouč Sollied by to proto rád změnil.

Zeman už v Plzni dohrál, měl by se zjevit na předměstí izraelského Tel Avivu