Nadšený Kerbr: Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych mohl někoho zaujmout. Člověk nikdy neví, kdo jej sleduje

Exliberecký pracant Milan Kerbr už působí v kyperském Apollonu Limassol třetí týden. Když za svého nového chlebodárce debutoval proti FC Nea Salamis Famagusta, hned si připsal svou první gólovou asistenci, která pomohla k výhře.

Nadšený Kerbr: Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych mohl někoho zaujmout. Člověk nikdy neví, kdo jej sleduje

Devětadvacetiletý levý bek byl po své premiéře chválen. "Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych mohl někoho zaujmout. Měli jsme v nohách únavu z předchozích tréninků a byli jsme v těžké fázi přípravy. Ale jen se potvrzuje, že člověk nikdy neví, kdo jej sleduje," citoval web sport.cz slova syna vicemistra Evropy z roku 1996.

Adaptace v neznámém prostředí proběhla nad očekávání. "Čekal jsem, že začlenit se bude větší oříšek s tolika různými národnostmi. Máme tu Portugalce, Francouze, Chorvata, Srba, Argentince, kluky z Malty, Burkiny Faso, Gambie či Mauricia. V neděli byl v základu jediný Kypřan. Oficiálně se používá angličtina, ale hodně jede portugalština či francouzština. Člověk za den slyší i čtyři jazyky. Všichni mi nabízeli, že pomohou s čímkoliv případně mě kamkoliv zavezou," prohlásil sportem.cz citovaný borec se zkušenostmi z Evropské ligy.

1. Division chválí. "Hned první tréninky mi ukázaly, jak kvalitní tým Apollon má. Kluci dokáží uhrát neuvěřitelné balóny, hrají rychle s míčem. Mám za sebou sice jediný zápas, ale hra je o něco fotbalovější, než v Česku," ozřejmil bývalý hráč Slovácka či Mostu, jehož slova zazněla na sport.cz.

Jeho zaměstnavatel táhne sedmizápasovou šňůru bez porážky, s šestatřiceti brankami má nejlepší ofenzivní bilanci v soutěži a v tabulce mu patří třetí pozice, což znamená šanci na pohárovou Evropu. "Hrajeme velice velice ofenzivně. Obránci pro sebe mají prostor kolem celé lajny, dostávám se do velkého vápna, hodně centruji. Jsem fakt nadšený. Myslím, že uhrát místo v Evropské lize je reálné. A když vše půjde dobře, můžeme klidně usilovat o Ligu mistrů," doplnil na stránkách sport.cz nový svěřenec kyperského trenéra Avgoustiho.