Kadlec v Turecku pořád budí pozornost: Zastavují se se mnou i fanoušci Galatasaraye, člověka ten zájem potěší

Čtyřiatřicetiletý defenzivní univerzál Michal Kadlec už sice nepůsobí v nejvyšší turecké soutěži od léta 2016, nicméně jeho jméno má v tamním prostředí pořád zvuk.

Kadlec v Turecku pořád budí pozornost: Zastavují se se mnou i fanoušci Galatasaraye, člověka ten zájem potěší

Když se totiž se svým Slováckem odebral na soustředění do Beleku, ihned se stal pozorností tureckých novinářů, kteří na bývalého zadáka Fenerbahce Istanbul nezapomněli.

"Kuchaři a další pracovníci hotelu se se mnou dávají do řeči. Místní novináři už se mnou dělali i rozhovor," pochlubil se na stránkách idnes.cz někdejší zadák Sparty či Bayeru Leverkusen.

"Zastavují se se mnou i fanoušci Galatasaraye. Člověka ten zájem potěší. Turci jsou takoví, že se začnou vybavovat, i když fandí někomu jinému. Jsou přátelští, nemají s tím problém," přidal svěřenec Martina Svědíka, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Na turecké riviéře je však syn vicemistra Evropy z roku 1996 jen a pouze kvůli práci. "Samozřejmě jsme i v posilovně, ale většinu času trénujeme s míčem a vždycky aspoň na konci si dáme třeba hru na dvě branky a podobně. Máme dobré podmínky. Sice tady dost pršelo a některá hřiště jsou prý pod vodou, ale to naše ne, paradoxně je spíš tvrdší. Máme to na něj pět minut autobusem, to je v pohodě," liboval si na webu idnes.cz spoluhráč Jurošky, Navrátila, Sadílka, Kalabišky a spol.

Jeho chlebodárce čeká v zimní přestávce i turecké soustředění číslo 2, tentokráte herní. "I přes tu cestu to stojí za to. Vůbec mi to nevadí. Je tady lepší počasí, přírodní tráva, kvalitní soupeři, výborný servis. Člověka samozřejmě na začátku přípravy občas něco tahá, to je zvlášť v mém věku normální, ale odtrénoval jsem všechno a doufám, že to tak bude i dál," uzavřel idnes.cz citovaný rodák z Vyškova.

Bývalý český reprezentant během podzimu zápolil se zdravím a i kvůli tomu zasáhl jen do čtyři ligových duelů. Na jaře, které pro klub z Uherského Hradiště začne derby ve Zlíně, by chtěl do dění promluvit mnohem razantněji...