Návrat ztraceného syna přesně po 10 letech? Jablonec si dělá zálusk na polského sběratele titulů Hlouška

O Jablonci se prozatím psalo zejména se ztrátami, které už zmiňovat nebudeme. V zelenobílé kombinaci hrající celek ze Střelnice však také posiluje a kromě přeměny Davida Hovorky z hostování na trvalý přestup už se Miroslav Pelta pochlubil podpisem Andreje Fábryho či Davida Štěpána, jenž dokonce během své zápasové premiéry skóroval.

Návrat ztraceného syna přesně po 10 letech? Jablonec si dělá zálusk na polského sběratele titulů Hlouška

Dalšími vyhlédnutými borci, se kterým na severu Čech jednají, jsou Bogdan Vatajelu ze Sparty a Libor Kozák z Livorna. Jedno jméno by však bylo ještě o něco speciálnější. Rýsuje se totiž i "návrat ztraceného syna", jenž působil v české nejvyšší soutěži naposledy před sedmi lety.

Tváří, která by mohla podle slov šéfa jabloneckého fotbalu vyrazit příznivcům dech, je třicetiletý bek Adam Hloušek. Jablonecký odchovanec, který mužstvu zamával před necelými deseti lety v létě 2009 kvůli Slavii, v současnosti patří Legii Varšava a v minulosti se pral v barvách Kaiserslauternu, Norimberku či Stuttgartu.

"Příští týden jednáme s Legií o Adamově budoucnosti. S Mírou Peltou jsem se o něm bavil a Jablonec je pro Adama jednou z variant," citoval iSport.cz slova agenta Pavla Pasky, jehož klient patří ke stabilním oporám momentálně druhé Legie.

Trojnásobný mistr polské ligy, který má zkušenosti také z Ligy mistrů, by se však do týmu, který vede Petr Rada, vrátil až v letní přestávce po vypršení smlouvy v Ekstraklase. I proto řeší účastník Evropské ligy půlroční hostování zmíněného letenského štírka Vatajelua.

Ikaunieks ukončí své jablonecké trápení a odebere se do Ekstraklasy za trenérem Lavičkou

Vatajelu v Jablonci se zdá být jistotou. Na Střelnici ale krouží i kolem cizinců z Karviné a Spartaku Trnava