Kapitán Sparty na Letné už definitivně dohrál, vedení klubu mu dalo zelenou k odletu do Turecka

Jak se v posledních dnech spekulovalo, tak se nakonec i stalo. Kapitán pražské Sparty Josef Šural odletěl do Turecka, kde byl měl uzavřít smlouvu s Alanyasporem.

Kapitán Sparty na Letné už definitivně dohrál, vedení klubu mu dalo zelenou k odletu do Turecka

Osmadvacetiletý útočník, jehož si v lednu roku 2016 vyhlédla Sparta z konkurenčního Slovanu Liberec, začal cítit, že s ním klub do dalších fází soutěže už nepočítá, o čemž svědčila i neúspěšná jednání ohledně podpisu nové smlouvy, která by za normálních okolností vypršela po této sezoně, načež se do hry vmísily i zahraniční celky.

„Že jsme se na novém kontraktu s hráčem nedohodli, je chyba obou stran. Se vším respektem k Pepovi teď musíme situaci vyřešit tak, aby pro všechny byla výhodná,“ uvedl pro web idnes.cz sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Šural se tak připojí k Alanyasporu, momentálně čtrnáctému celku turecké nejvyšší soutěže, jež se po vzoru ostatních evropských lig právě přehupuje do své druhé poloviny. Služby zkušeného českého matadora by měly týmu pomoct zejména k ligové záchraně, kde je situace mezi posledním a desátým mužstvem tabulky velice nabitá.

„Pepa Šural během pátku odletěl v doprovodu mého syna Davida do Turecka. Zítra, tedy v sobotu, by měl absolvovat zdravotní prohlídku a pak dotáhnout jednání o smlouvě. Od Sparty má souhlas," potvrdily stránky sport.cz slova Pavla Ziky, šéfa agentury Global Sports, která útočníka zastupuje.