Brankář Hladký opouští Liberec, na své první zahraniční misi okusí krásy britského fotbalu

Brankář Hladký opouští Liberec, na své první zahraniční misi okusí krásy britského fotbalu

Liberec sice již zahájil zimní přípravu, avšak ta se netýkala brankáře Václava Hladkého, který dostal od klubu povolení najít si nové angažmá.

Hladký je odchovancem Brna, jenž se od léta roku 2015 usadil na severu Čech, kde si za tři a půl sezony připsal pouhých 31 ligových startů, a protože chtěl pravidelně hrát, vloudila se do hry i myšlenka možného přestupu. Tento plán později podpořil zájem ze strany skotského St. Mirrenu, jehož barvy bude osmadvacetiletý lapač střel již brzy hájit.

„K prvnímu kontaktu došlo už před Vánocemi. Dokonce chtěli, abych přiletěl okamžitě, protože mezi svátky hráli tři zápasy, ale bylo toho ještě hodně k řešení, takže se vše dotáhlo až po Novém roce, definitivně až v tomto týdnu,“ popsal na stránkách fcslovanliberec.cz jejich dnes už bývalý gólman, jak se celý přestup rodil.

„Do Skotska přestupuji s velkými očekáváními, je to britský fotbal a právě ostrovní fotbal byl vždycky můj sen, takže se na to ohromně těším, hlavně na vyprodané velké stadiony týmů jako Celtic, Rangers, Hearts nebo Aberdeen, ale samozřejmě i na náš stadion, který má také úžasnou atmosféru. Jsem strašně rád, že to dopadlo,“ pochvaloval si prostřednictvím klubového webu své nové angažmá.

Václav Hladký se tak přidává k druhému českému brankáři Zdeňku Zlámalovi, který pro změnu kryje svatyni mužstva Heart of Midlothian FC. Tuto zahraniční zkušenost bere jako takový odrazový můstek, přičemž nezapomíná ani na fandy Liberce, jimž vzkazuje: „Na Slovan ani jeho fanoušky nikdy nezapomenu. Myslím si, že jsem tam za ty tři roky vyspěl nejenom jako hráč, ale i jako člověk. Rád se tam budu vždy vracet, a to jak na fotbal, tak i za přáteli.“