Vaclík se dostal mezi evropskou elitu. Takovými čísly, jako má on, nedisponuje ani De Gea!

Vaclík se dostal mezi evropskou elitu. Takovými čísly, jako má on, nedisponuje ani De Gea!

O další významnou vizitku mezi českými hráči ve fotbalovém světě se postaral současný brankář Sevilly Tomáš Vaclík. Jeho statistika úspěšnosti zákroků atakuje 80 %.

Hodnocení, se kterým k nám přišel deník The Sun, porovnával brankáře ze všech pěti nejlepších evropských lig. Podmínkou, aby byl hráč zařazen do žebříčku, bylo mít odchytáno alespoň 15 utkání, což splňoval téměř každý gólman, jenž dělal jedničku svému týmu.

Když se dostavily výsledky, asi nebylo žádným překvapením, že se na samotné špičce objevil brazilský zázrak Liverpoolu Alisson Becker, jehož čísla byla více než obdivuhodná už v minulé sezoně. Tehdy mu patřilo druhé místo, tedy jedna příčka za nejlepším Janem Oblakem, avšak nyní to vypadá, že by ho konečně mohl i předběhnout. Jeho statistika úspěšných zákroků činí 84,2 %.

Za brazilskou reprezentační jedničkou se ocitl Walter Benitez z francouzského celku OGC Nice, jehož čísla nás odkazují na 81,5% úspěšnost, a ihned za ním se objevil již jednou zmíněný hrdina loňského ročníku Jan Oblak (80,4 %). Čtvrtou příčku pak obsadil Samir Handanovič z Interu Milán (79,7 %).

Ačkoliv se o páté místo dělí dva borci, pro nás všechny může být potěšením, že se na něm objevilo české jméno. To náleží v této sezoně nové brankářské akvizici španělské Sevilly, která zatím v rámci ligového tažení překonává očekávání. Za to vděčí i 79,5% úspěšnosti Tomáše Vaclíka. Společně s ním se na páté příčce objevil Fernando Pacheco z Alavése.