Když budeme makat, máme šanci se v kádru udržet, vědí oba dorostenci, jimž dal během přípravy Vrba šanci

Když budeme makat, máme šanci se v kádru udržet, vědí oba dorostenci, jimž dal během přípravy Vrba šanci

Zápasové přípravy tu jsou od toho, aby se během nich nejenomže dostali hráči do formy, ale aby si blyštiví mladíci vyzkoušeli, jaké to je hrát po boku zkušených hvězd. V Plzni se své šance chopili rovnou dva dorostenci, kteří teď doufají, že si svými výkony řeknou o nominaci na soustředění ve Španělsku.

Utkání se Sokolovem bylo v pořadí už druhé, jež na viktoriány v novém roce čekalo. Po skalpu Ústí nad Orlicí, které Plzeň zdolala 6:0, přišla také demolice druholigového Sokolova, jehož příděl se příliš nelišil (7:2).

Druhé klání, co se konalo v průběhu sobotního dopoledne, se netradičně hrálo na čtyři třicetiminutové úseky. Šanci tedy dostalo více fotbalistů, mezi nimiž nechyběli ani Pavel Šulc nebo Tomáš Kepl.

„Je to fajn, skvělá parta, všechno dobré… Pan Vrba nám dává docela zabrat, ale jde to,“ hodnotí Šulc na stránkách Viktorie svůj vstup mezi klubovou elitu. „Juniorská Liga mistrů pro mě byla zatím vrcholem kariéry a teď uvidíme, jak se to vyvine dál. Rozdíl je asi hlavně v soubojích. Je to tu více silové, tvrdší,“ porovnával rozdíly.

Proti Sokolovu se konkrétně jemu podařilo dát branku a na další dvě přihrát. „Bylo to náročné utkání. Na křídle normálně nehraju, ale myslím, že jsem to zvládl. Nejvíc si asi rozumím s Tomášem Keplem, hrajeme spolu už od žáků. Viděl jsem ho tam při tom druhém náběhu, tak jsem mu přihrál, aby si dal taky gól,“ sdělil pro klubový web osmnáctiletý mladík.

Další přátelské utkání se odehraje 17. ledna proti Ústí nad Labem, pak by mělo přijít již plánované soustředění, na němž by oba dorostenci neradi chyběli. „Šance tam asi je, uvidíme. Musím jen podávat dobré výkony na trénincích, makat a uvidíme,“ doplnil stránkami fcviktoria.cz citovaný Šulc.