Sparta i napodruhé vítězně, i když se s třetiligovým německým soupeřem pěkně zapotila

OBSAHUJE OHLASY

Družina hráčů okolo trenéra Zdeňka Ščasného vyhrála i druhé přípravné utkání. Po Českých Budějovicích si Sparta připsala skalp také třetiligového německého Chotěbuzu, i když dle svědectví mnohých bylo na výkonu ještě dost co zlepšovat.

Letenští utkání zahájili během sobotního odpoledne na půdě soupeře. O triumfu pražského celku 2:0 rozhodli hráči Benjamin Tetteh a Alexandru Chipciu, ve druhé půli však musel hasit nebezpečí brankář Heča.

„Byl to podobně jako s Dynamem zápas dvou poločasů. V první půli jsme dominovali, druhá už byla jiná. Dali jsme jim sami příležitosti, zbytečně jsme ztratili několik míčů. Hráli jsme ale z plné přípravy a vzhledem k tomu je potřeba utkání hodnotit pozitivně," popsal webu sparta.cz své pocity asistent trenéra Radoslav Kováč.

Vzhledem k nabrání kondice bylo očekávané, že se během obou poločasů postupně vymění všichni hráči na hřišti. Zatímco v první půli chytal Nita, ve druhé se objevil Heča a ten se rozhodně nenudil. Podle zápasové rekapitulace zneškodnil čtyři velmi dobré šance soupeře.

„Pro nás to byl velmi platný zápas a jsem rád, že jsme nedostali gól. Hrálo se na výborném terénu a s kvalitním soupeřem, takže to i navzdory dlouhému cestování mělo smysl," dodal na oficiálním klubovém webu bývalý český reprezentant.

Sparta se pokusí natáhnout šnůru na tři vítězná utkání hned ve středu 16. ledna na Strahově proti Vltavínu.

Chotěbuz - Sparta Praha 0:2 (34. Tetteh, 50. Chipciu)
Sestava: Nita (46. Heča) - Zahustel (62. Wiesner), Radakovič, Costa (84. Červak), Hanousek (62. Čivič) - Frýdek, Kanga (62. Vácha) - Karlsson (46. Sáček), Stanciu (74. Zuberu), Plavšič (46. Chipciu) - Tetteh (46. Hložek)