Teplický Vošahlík po desítiměsíční pauze: Musím se poprat o místo v útoku. Hejkal mu prý věří

Teplický Vošahlík po desítiměsíční pauze: Musím se poprat o místo v útoku. Hejkal mu prý věří

Teplický ofenzivní hráč Jan Vošahlík se po vážném úrazu, který mu nedovolil kopnout do balonu téměř deset měsíců, vrací do sestavy Teplic. S týmem ze Stínadel začíná v přípravě a k dispozici by měl být i na první ligový zápas na jaře se Slavií.

Vošahlík je ofenzivní hráč a v Teplicích dříve někdy působil i na křídle, jeho primární pozice je ale hrotový útočník. Právě s touto pozicí počítá i trenér Teplic Stanislav Hejkal. "Trenér mi naznačil, že se mnou na křídlo nepočítá, že se musím poprat o místo v útoku. Mám rád, že s námi všemi mluví na rovinu. A také jsem rád, že se vrátím do útoku," nechal se Vošahlík slyšet ohledně jeho role.

Vošahlíkovi fotbal chyběl. "Jsem natěšený. Bylo to strašně dlouhé. Už jsem si myslel, že můžu naskočit na podzim, ale trénink je úplně něco jiného než zápas," komentuje teplický hráč svůj návrat. "Hrál jsem na podzim tři zápasy za juniorku, dal pět gólů. Cítím se dobře. Teď jde o to, abych dohnal zápasovou kondici. Doufám, že to bude čím dál lepší," věří v úspěšné jaro.

Navrátilec ale zároveň doufá, že mu trenér Hejkal dá dostatek příležitostí. Teplického trenéra Vošahlík chválí. "Kolikrát můžete odehrát dobrý zápas a příští týden sedíte, protože trenér dělá sestavu podle soupeře. Náhradníci teď mají větší motivaci bojovat o místo," líbí se hráči Hejkalův přístup k výběru sestavy.

Teplice zahájily přípravu výhrou 5:1 nad německým Oberlausitzem a ve středu se utkají s Táborskem. První těžká zkouška přijde v prvním ligovém kole v roce 2019, kdy se Teplice 9. února představí na horké půdě na hřišti pražské Slavie, lídra tabulky.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.