Džeko by se mohl vrátit do Anglie. Zájem mají v Liverpoolu. AS Řím už si vyhlédl náhradu

Bosenský útočník Edin Džeko by mohl znovu nabrat kurs Premier League. Tentokrát by však nezakotvil v Manchesteru City, kde už v minulosti působil, ale v Liverpoolu. Zájem o něj totiž podle italských médií má Everton.

Džeko by se mohl vrátit do Anglie. Zájem mají v Liverpoolu. AS Řím už si vyhlédl náhradu

Liverpoolský celek by se totiž rád rozloučil s Cenkem Tosunem. Ten přitom přišel do Evertonu teprve před rokem, ale v Anglii zatím příliš velký úspěch nezažívá. V aktuální sezóně si připsal jen dva ligové góly, ten poslední ve druhé polovině října loňského roku.

Mnohem více by se „Toffees“ zamlouval podle italského deníku Il Messaggero Džeko. Pro bosenského reprezentanta, který má ve svém životopise i angažmá v severočeských Teplicích, by to byl návrat do britského fotbalu. V letech 2012 a 2014 zde získal dokonce mistrovský titul s Manchesterem City.

Džekovi, jenž v tomto ročníku Premier League rozvlnil síť soupeřů také dvakrát, dalších pět branek ale dokázal nastřílet během čtyř utkání základní skupiny Ligy mistrů, v níž se jeho AS Řím utkal i s Viktorií Plzeň a právě Západočechům nasázel hattrick, končí v Itálii smlouva v červnu příštího roku.

Pokud by se přesun dvaatřicetiletého kanonýra realizoval, získali by Římané do svých řad rádi Andreu Belottiho, který o sobě dává poměrně nahlas vědět v Turíně.