Bývalý šéf Realu obvinil současného. Zidane prý klub opustil kvůli němu

Bývalý šéf Realu obvinil současného. Zidane prý klub opustil kvůli němu

Někdejší prezident Realu Madrid Ramón Calderon o sobě dal vědět ve španělských médiích A zvolil k tomu poměrně ostrá slova namířená proti svému nástupci. Florentino Pérez prý podle něj může za to, že klub opustil Zinedine Zidane.

Zidane s Realem třikrát za sebou ovládl Ligu mistrů, po třetím triumfu však na Santiago Bernabeu překvapivě skončil. Mnozí se divili, proč úspěšný klub opustil, trochu jasno však do toho nyní vnesl Ramón Calderon.

Sedmašedesátiletý rodák z Palencie byl prezidentem Realu Madrid mezi let 2006 a 2009, než se do klubu vrátil Florentino Perez. A právě do něj se v rozhovoru pro deník AS Calderon pustil.

A vybral si k tomu právě ožehavé téma týkající se Zinedina Zidana. „Zidane chtěl mít rozhodující pravomoce ve věci prodejů a nákupů nových hráčů,“ uvedl. „Trval na tom, aby v klubu zůstal Cristiano Ronaldo a odešel Gareth Bale,“ uvedl konkrétní příklad.

Nakonec vše ale dopadlo naopak, podle toho, jak si to představoval, Perez. Cristiano Ronaldo odešel do Juventusu Turín. Po odchodu dvou fotbalových ikon se Realu nedaří, nový kouč Lopetegui v klubu dlouho nepobyl, znovuzrození zatím nepřichází ani pod Santiagem Solarim.