Messi se znovu zapsal do dějin. Jako první v historii pokořil tento milník

Lionel Messi si do statistik připsal další obdivuhodný kousek. V utkání proti Eibaru, které Barcelona vyhrála 3:0 a upevnila si vedení v La Lize, vstřelil ligovou branku s pořadovým číslem 400.

Běžel čtyřiapadesátá minuta, Barcelona vedla po prvním poločase 1:0 a přála si vstřelit druhou branku, která by ji do zbytku zápasu uklidnila. V tu chvíli se ve vápně míč dostane k Messimu, ten si jej poposune a vypálí na bránu. Střelu po zemi Riesgo nezachytí a argentinský útočník slaví svou čtyřstou branku v La Lize. Nikomu jinému před ním se nepovedlo tolik gólů v ligové soutěži dát.

Messi nabral střeleckou fazónu především v posledních týdnech. V posledních pěti ligových utkáních nastřílel, přičemž proti Espanyolu se trefil dvakrát a o týden později nasázel gólmanovi Levante dokonce hattrick.

Jednatřicetiletý Argentinec je pochopitelně nejlepším kanonýrem Barcelony všech dob, celkem už v jejím dresu vsítil 575 gólů.  Na těch 400 ligových potřeboval jen 435 zápasů.