Gólman Drobný o přestupu v 39 letech: Rozhoduje, co umíte, ne datum narození

Brankář Jaroslav Drobný se na sklonku kariéry odhodlal k přestupu. A zůstává v Bundeslize. Jen Brémy mění za Düsseldorf. Po úvodním utkání v novém dresu se podělil o své dojmy.

Gólman Drobný o přestupu v 39 letech: Rozhoduje, co umíte, ne datum narození

Jiný gólman by v té situaci asi pověsil brankářské rukavice na hřebík. Ne tak Jaroslav Drobný. Ačkoliv měl v Brémách do brány poměrně daleko, kariéru neukončil. V devětatřiceti letech se rozhodl k novému angažmá. To je znovu bundesligové.

Za Fortunu Düsseldorf se hned postavil do brány. Proti svému bývalému klubu, Hertě Berlín, vychytal vítězství 3:1 na turnaji Telekom Cup.

„Urodilo se to poměrně rychle, ale měl jsem jasno. Znám trenéra, se kterým jsme spolu působili už v Hertě. Vím, proč přicházím a jakou roli bych měl plnit. A ta mě láká,“ vyprávěl zkušený gólman o přesunu. „Werderu jsem vděčný jednak za čas v klubu strávený a jednak za to, že mi tento přesun umožnili,“ dodal.

V Düsseldorfu si ostříleného brankáře vybrali v sezóně, kdy řeší na postu gólmana problémy. Raphael Wolf, jenž se velkou měrou zasloužil o návrat klubu mezi elitu, se zranil a Michael Rensing neodvádí takové výkony, s nimiž by byli ve Fortuně úplně spokojeni.

„Düsseldorf potřeboval okamžitě vyztužit brankářskou pozici. Mám něco odchytáno, kolena se mi nerozklepou. Nebavili jsme se o pozici gólmana jedna nebo dvě. Takto spolupráce nastavena není. Přicházím s tím, že mohu okamžitě v případě potřeby naskočit. A zároveň pomoci týmu jakkoliv to jen bude v mých silách,“ popsal Drobný svou pozici v novém působišti.

A o tom, že s tím, aby kdykoliv v případě potřeby naskočil do utkání, nebude mít potíže, přesvědčil už v Telekom Cupu. „Vždycky jsem tréninku dával maximum. Vím, jak mé tělo funguje a s přibývajícím věkem ho neošidím. Ve Werderu jsem trénoval se špičkovým týmem ve špičkových podmínkách. Pokud bych se necítil na sto procent, podobnou anabázi bych nikdy neabsolvoval,“ přiznal.

V Düsseldorfu podepsal smlouvu do konce probíhajícího ročníku. Co bude pak? „Teď se soustředím pouze na tento rok. Člověk míní a fotbal mění. Kdo by ještě pár dní zpátky byť jen přemýšlel o tom, že bych ještě měnil adresu. A je to tady. Uvědomuji si, ze čas ubíhá. Na druhou stranu - nemám proč se k tomu upínat. Nakonec nikdy nerozhoduje datum narození, ale to, co umíte, jak jste vnitřně nastaven,“ uzavřel.