Pět známých evropských adres, které už nahazovaly laso sparťanskému teenagerovi Hložkovi

Pět známých evropských adres, které už nahazovaly laso sparťanskému teenagerovi Hložkovi

Nejmladším hráčem, který kdy za Spartu nastoupil v české nejvyšší soutěži, je šestnáctiletý útočník Adam Hložek, jenž v ní dosud nasbíral tři starty a pětadvacet odehraných minut, s tím, že dalších patnáct si připsal díky dvěma vystoupením v MOL Cupu.

V jarní části by o sobě kolega Drchala, Kadlece či Tetteha mohl dát vědět ještě o něco více, ovšem bude záležet i na tom, jakou důvěru si vyslouží od hlavního trenéra Zdeňka Ščasného.

Klient Pavla Pasky už měl ovšem zahraniční nabídky ještě předtím, než začal vystrukovat růžky ve slavném "S" z Generali arény. Jeho možný příchod už naťukávalo pět známých evropských adres...

Jednou z nich byl Ajax Amsterdam, v jehož strukturách působí český reprezentant do jednadvaceti let Václav Černý. Jeho mládežnická akademie je vyhlášená, nicméně Hložek se rozhodl do země tulipánů svého času neodejít.

Teenager se ocitl i na radaru slovutného Bayernu Mnichov, jenže cesta složená z působení u mládeže a pozdější možný odchod na hostování se jeho managementu nezamlouvala. Bundesliga je však určitě jednou z budoucích možností. Jeho manažer mu ostatně věští kariéru v Německu. "Má raketový start, jednou ho vidím v bundeslize. Ale má před sebou ještě spoustu práce," uvedl Paska.

Zmínit je třeba také Juventus Turín, který už vlastní jednadvacetiletého záložníka Romana Macka, jenž je momentálně zapůjčen ve švýcarském Luganu. Kontakt přišel z iniciativy viceprezidenta Staré dámy Pavla Nedvěda, který na něj má výborné reference. Ani Bianconeri ovšem v jeho případě nepochodili a zatím stále platí scénář, který počítá s proražením v české nejvyšší soutěži.

A aby byl výčet kompletní, zmínit je třeba také anglické zástupce Liverpool a Manchester City. Hložka sledoval i dřívější zaměstnavatel Bergera, Šmicera a Baroše, nicméně ostrovy jsou specifické a pokud na ně někdy dojde, v nejbližší době to nebude, což platí i pro movité Citizens, kteří sparťanskou hvězdičku skautovali taktéž.

"Na Adama jsme měli před rokem 8 nabídek ze zahraničních akademií. Mohl si vybrat mezi Bayernem, Manchesterem City, Liverpoolem, Ajaxem a dalšími světovými kluby. Nakonec jsme se rozhodli, že takovou cestou nepůjdeme," uzavřel Paska, podle kterého je domácí sparťanská cesta nejpříznivější.